PODPOWIEDZI:

Alcatel Idol 4S - Pierwszy Smartfon z Windows 10 Mobile oraz Goglami VR!

Alcatel Idol 4S - Pierwszy Smartfon z Windows 10 Mobile oraz Goglami VR!

Niezwykle rzadko mamy do czynienia z urządzeniami wyposażonymi w mobilną odsłonę Windows 10. Być może za tą sprawą stoi niewielka ilość pojawiających się słuchawek z tym systemem? Microsoft zadaje się odpuszczać mobilny rynek Windows 10 na rzecz skoncentrowania się na standardową odmianą Windows. Na szczęście, właśnie pojawiło się coś nowego z “windą” na pokładzie…

Czy ukazanie się nowej słuchawki z Windows 10 Mobile, przepowiada rychłe pojawienie się kolejnych smartfonów? Szczerze… wątpię. Zaangażowanie w rozwój tego mobilnego środowiska zdaje się wciąż maleć, a Microsoft chyba nie do końca zdaje sobie sprawę, z czego rezygnuje. Bowiem, mobilne okienka mają potencjał, ale należy go odpowiednio wykorzystać i doprawić stosowną ilością przyprawy zwanej potocznie "PR". W efekcie licznych zaniedbań, Windows 10 Mobile staje się coraz to mniej popularny. Czy to jeszcze ulegnie zmianie?

idol 4s #1

Wg mojej oceny jest to bardzo wątpliwe. Na obecną chwilę, Lumia została uśmiercona, zaś wspomniany wielokrotnie Surface Phone ostał się jedynie na zapowiedziach oraz ewentualnych konceptach. Microsoft po dziś dzień nie wyjawił ważnych dla nas szczegółów odnośnie tego smartfonu. Terminy są odkładane non stop, co jeszcze bardziej utrudnia sprawę. Na szczęście, Idol 4S wreszcie doczekał się oficjalnej prezentacji, na której przedstawiono pierwszy smartfon z Windows 10 Mobile oraz obsługą wirtualnej rzeczywistości!

idol 4s

Omawiany model to wyjątkowo dobrze skonstruowana maszyna o nienagannym designie oraz satysfakcjonującej specyfikacji. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, o ile nie ma nic przeciwko systemowi Windows 10 Mobile. Na froncie znajdziemy 5.5 - calowy ekran o rozdzielczości Full HD. W tym samym miejscu znajduje się obiektyw aparatu szerokokątnego w rozmiarze 8 mpix. Na tylnej ściance znajdziemy obiektyw żywcem wzięty z urządzeń od Sony, bowiem jest to matryca, której rozdzielczość wynosi 21 mpix. Sercem urządzenia stała się jednostka procesora, Snapdragon 820 oraz 4 GB RAM oraz 64 GB ROM, które można rozszerzyć o kolejne 128 GB przy pomocy karty microSD.

zestaw ozone

Producent umieścił w tym modelu również WiFi, Bluetooth, USB typu C, NFC oraz GPS. Na rewersie znajduje się także czytnik linii papilarnych, zaś na froncie dwa głośniki stereofoniczne o mocy 1.2 W! Do zasilenia urządzenia musi wystarczyć ogniwo akumulatorem o pojemności 3000 mAh wraz z zaimplementowaną technologią Quick Charge 3.0.Cena? Smartfon obecnie jest jedynie dostępny w amerykańskim T-Mobile w cenie 469.99 złotych. Nie jest do końca jasne kiedy i czy w ogóle smartfon zawita w nasze skromne progi. Tymczasem, pozostaje zaprosić Was do komentowania, odwiedzenia naszego forum oraz o pozostawienie odpowiedniej łapki, co jest bardzo motywujące!

blog comments powered by Disqus
Alcatel Idol 4S - Pierwszy Smartfon z Windows 10 Mobile oraz Goglami VR!