PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 7 Radioodtwarzaczy samochodowych 2DIN

CES 2017 - FIBARO Prezentuje Produkty Typu "Smart Home"!

CES 2017 - FIBARO Prezentuje Produkty Typu "Smart Home"!

Mało znana polska marka FIBARO jako jedna z nielicznych marek z naszego regionu, zaprezentowała na tegorocznych targach CES szereg urządzeń typu "Smart Home". Co najważniejsze, owe produkty świetnie współgrają z platformą Apple HomeKit! Jesteście zainteresowani? Zapraszam do lektury!

Kto by pomyślał, że tegoroczne targi w Las Vegas będą zdominowane przez technologię inteligentnego zarządzania urządzeniami typowymi do użytku domowego? Czyżby to było bardziej na topie, niżeli sprzęt rozszerzonej rzeczywistości, co zdaje się wiecie prym jako swego rodzaju novum technologiczne? Cóż, zarówno znaki na niebie jak i na ziemi wskazują, że tegorocznym trendem będą urządzenia blisko związane właśnie z technologią "Smart Home". Jedna firm, postanowiła rozwinąć swoje skrzydła właśnie w tym kierunku i zaprezentować kilka ciekawych produktów.

fibaro las vegas 2017

Warte zauważenia jest fakt, iż FIBARO jako jedyna firma pochodząca z nad Wisły, postanowiła się zaprezentować swoje produkty, które zostały stworzone nie tyle z myślą o inteligentnych domach, co z technologią kojarzoną z koncernem prosto ze słonecznej Kalifornii! Rzecz jasna, chodzi tutaj o Apple HomeKit. Wszyscy doskonale wiemy czym dokładnie jest HomeKit od Apple'a. Zatem, przyjrzyjmy się bliżej rzeczom, które w znaczący sposób poszerzyły ofertę FIBARO. Jednym z czołowych produktów jest m.in. FIBARO Flood Sensor, który przypadnie do gustu osobom chcących zabezpieczyć swoje domostwo przed niepożądanym zalaniem lub wyciekiem. Specjalnie zaprojektowana sondy umieszczone w sensorze, pozwalają na natychmiastowe wykrycie wody. 

press the button

Wspomniany czujnik został wyposażony w odpowiedni wskaźnik LED łącznie z alarmem dźwiękowym, co pozwoli na błyskawiczne zaalarmowanie nas. Model tego urządzenia jest kompatybilny z aplikacją FIBARO oraz Apple Home. Kolejnym równie interesującym elementem wystawy naszej rodzimej marki na targach w Las Vegas jest wielozadaniowy sensor ruchu - FIBARO Motion Sensor. Wg założeń producenta, ów czujnik nie tylko zawiadomi nas o potencjalnym zagrożeniu w postaci pojawienia się ruchu w monitorowanym miejscu, ale także o zmianie temperatury czy też poziomie natężenia światła! Co ciekawe, producent zainstalował w tym sensorze specjalnie zaprojektowany uchwyt, który umożliwia nam umocowanie sensora w niemalże dowolnym miejscu!

fibaro las vegas ces 2017

Co jeszcze mogliśmy zobaczyć na stanowisku omawianej dzisiaj firmy? Był to sensor do zainstalowania przy drzwiach, który umożliwia wykrycie niepożądanego ich otwarcia. Czujnik ten możemy również zainstalować przy oknie. Świetnie sprawdzi się jako zabezpieczenie antywłamaniowe, nieprawdaż? Przechodząc dalej, warto powiedzieć jeszcze o FIBARO KeyFab, czyli niewielkich rozmiarów pilocie, który umożliwia nam sterowanie urządzeniami będącymi w zasięgu sieci Z-Wave Plus. Pilot ten charakteryzuje się ergonomicznym kształtem przypominającym spłaszczonej elipsoidy. Na koniec wspomnę jeszcze o aplikacji dedykowanej systemowi Apple HomeKit. Wyróżnia się ona prostym, przejrzystym oraz intuicyjnym interfejsem. Ponadto, ową aplikacją możemy kontrolować nasze urządzenia także poza domem. Interesujące, nie? Zapraszam Was do komentowania, rzucenia okiem na forum oraz o pozostawienie łapki w górę! ;)

blog comments powered by Disqus
CES 2017 - FIBARO Prezentuje Produkty Typu "Smart Home"!