PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Android Pay Już w Polsce! Płać Prosto Telefonem!

Android Pay Już w Polsce! Płać Prosto Telefonem!

Wszyscy uwielbiamy transakcje zbliżeniowe. To prosta i szybka metoda płatności, która sprawia, że nawet nie musimy wprowadzać PIN-u. Przeciwnicy starają się udowodnić, że to niebezpieczne, jednak technologia stale idzie do przodu. Już teraz możemy płacić telefonem. Wystarczy zbliżyć smartfon lub zegarek do terminala, potwierdzić chęć zapłaty i gotowe.

Gdzie zapłacimy telefonem z Androidem?

Apple Pay działa w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii oraz Chinach. Wiemy jednak, że Google pracują nad tym, aby usługi objęły zasięgiem wiele innych krajów. Oczywiście nas interesuje Polska. 

Google Pay, Android Pay

Szukasz telefonu z NFC?

Wcześniej mówiono o tym, że możliwość płatności przez telefon pojawi się w III kwartale 2016 roku. I co? Czas miną i… Google dotrzymało słowa! 

Google Pay, Android Pay

W jakim banku musimy mieć konto? Banki chcące zaimplementować u siebie obsługę płatności Android Pay muszą najpierw wdrożyć do swojego systemu platformę tokenizacyjną MasterCard lub Visa. Do tej pory zrobili to m.in. Alior, Millennium, ING i BZ WBK. Dziś zapłacimy tą metodą na pewno w Aliorze, T-Mobile oraz WBK. W niedalekiej przyszłości ma dołączyć też mBank

Zobacz nasz nowy Ranking Telefonów 

Jak to wygląda płatność telefonem?

Nic prostszego. Wystarczy pobrać aplikację Android Pay ze sklepu Google Play, a potem dodać w ramach niej kartę wydaną przez wspierający to rozwiązanie bank. W celu dokonania płatności wystarczy zbliżyć smartfon do terminala płatniczego. Płatność do 50 zł zostanie dokonana jak w przypadku kart zbliżeniowych, płatności powyżej tej kwoty trzeba potwierdzić kodem PIN na terminalu.

Google Pay, Android Pay


Laptop do Pracy? Mamy dla Ciebie 5 Propozycji!

Jednak aby wszystko działało. Potrzeba telefonu, który obsługuje technologie NFC i posiada system Android nie starszy niż wersja 4.4. Fajnie, że Google myśli też o starszych systemach. 

Jakie telefony komórkowe są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telefonów komórkowych z 12/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które telefony komórkowe warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1TP-LINK NEFFOS X1 LITE TP-LINK NEFFOS X1 LITEBest of the best!
2XIAOMI REDMI 4X XIAOMI REDMI 4X Sprawdź sam
3XIAOMI REDMI NOTE 4 XIAOMI REDMI NOTE 4 Ten ma niezłą cenę!
4SAMSUNG GALAXY J5 2017 SAMSUNG GALAXY J5 2017 Polecany model
5MOTOROLA MOTO G5S MOTOROLA MOTO G5S Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 10 Smartfonów do 1000 zł - Świąteczny Ranking 2017

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Android Pay Już w Polsce! Płać Prosto Telefonem!