PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Android Pay Już w Polsce! Płać Prosto Telefonem!

  • Dodano: 1 rok, 3 miesiące temu
  • Wyświetleń: 914
  • Ocena: (1) (0)
Android Pay Już w Polsce! Płać Prosto Telefonem!

Wszyscy uwielbiamy transakcje zbliżeniowe. To prosta i szybka metoda płatności, która sprawia, że nawet nie musimy wprowadzać PIN-u. Przeciwnicy starają się udowodnić, że to niebezpieczne, jednak technologia stale idzie do przodu. Już teraz możemy płacić telefonem. Wystarczy zbliżyć smartfon lub zegarek do terminala, potwierdzić chęć zapłaty i gotowe.

Gdzie zapłacimy telefonem z Androidem?

Apple Pay działa w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii oraz Chinach. Wiemy jednak, że Google pracują nad tym, aby usługi objęły zasięgiem wiele innych krajów. Oczywiście nas interesuje Polska. 

Google Pay, Android Pay

Szukasz telefonu z NFC?

Wcześniej mówiono o tym, że możliwość płatności przez telefon pojawi się w III kwartale 2016 roku. I co? Czas miną i… Google dotrzymało słowa! 

Google Pay, Android Pay

W jakim banku musimy mieć konto? Banki chcące zaimplementować u siebie obsługę płatności Android Pay muszą najpierw wdrożyć do swojego systemu platformę tokenizacyjną MasterCard lub Visa. Do tej pory zrobili to m.in. Alior, Millennium, ING i BZ WBK. Dziś zapłacimy tą metodą na pewno w Aliorze, T-Mobile oraz WBK. W niedalekiej przyszłości ma dołączyć też mBank

Zobacz nasz nowy Ranking Telefonów 

Jak to wygląda płatność telefonem?

Nic prostszego. Wystarczy pobrać aplikację Android Pay ze sklepu Google Play, a potem dodać w ramach niej kartę wydaną przez wspierający to rozwiązanie bank. W celu dokonania płatności wystarczy zbliżyć smartfon do terminala płatniczego. Płatność do 50 zł zostanie dokonana jak w przypadku kart zbliżeniowych, płatności powyżej tej kwoty trzeba potwierdzić kodem PIN na terminalu.

Google Pay, Android Pay


Propozycje Drukarek Atramentowych od Epsona

Jednak aby wszystko działało. Potrzeba telefonu, który obsługuje technologie NFC i posiada system Android nie starszy niż wersja 4.4. Fajnie, że Google myśli też o starszych systemach. 

blog comments powered by Disqus
Android Pay Już w Polsce! Płać Prosto Telefonem!