PODPOWIEDZI:

Kolejny Wirus Atakuje Na Facebooku! Jest Bardzo Niebezpieczny!

Kolejny Wirus Atakuje Na Facebooku! Jest Bardzo Niebezpieczny!

Uwaga! Ostrzegamy przed nowym wirusem, który rozprzestrzenił się na Facebooku. Nie otwierajcie żadnych podejrzanych zdjęć od Waszych znajomych!

Wirus zamiast zdjęcia

Użytkownicy Facebooka alarmują o nowym, agresywnym wirusie, który jest przesyłany jak zwykłe zdjęcie w wiadomościach prywatnych. Zdjęcia są zapisane w formacie .svg, a nazwy zawsze mają ten sam układ: photo_1234.svg. Po kliknięciu w załącznik widoczny w oknie rozmowy zostajemy przekierowani do strony zawierającej sfałszowany serwis wideo. Tam dowiadujemy się, że by odtworzyć film musi pobrać kodek. To w nim ukryte jest złośliwe oprogramowanie. Po wyświetleniu pliku, wirus natychmiast atakuje naszą galerię zdjęć, a przez to konto na Facebooku. W najgorszym przypadku potrzebny będzie format komputera. 

Zobacz co zrobić po zainstalowaniu świeżego systemu

Pobrany dodatek nie tylko atakuje Facebooka, ale także przeglądarkę internetową. Może to prowadzić do kradzieży danych. 

fb

Jak pozbyć się wirusa 

Usunięcie wirusa wydaje się stosunkowo proste. Po pierwsze należy wyłączyć przeglądarkę. Po drugie trzeba odnaleźć katalog o nazwie jegjfinhocnmomhpgmnbjambmgbifjbg (powinien być w folderze  C:\Users\\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default), a następnie usunąć go. 


Telewizory TANIEJ w Media Expert

Po wszystkim należy przeskanować komputer programem antywirusowym i po kłopocie. Oczywiście najlepszą formą obrony jest po prostu nie otwieranie podejrzanych linków. 

Zaopatrz się w sprawny program antywirusowy 

blog comments powered by Disqus
Kolejny Wirus Atakuje Na Facebooku! Jest Bardzo Niebezpieczny!