PODPOWIEDZI:

Microsoft Wraca na Rynek Smartfonów?! Plotki o Surface Phone

Microsoft Wraca na Rynek Smartfonów?! Plotki o Surface Phone

Microsoft porzucił nie tak dawno produkcje smartfonów z serii Lumia. Rozwój mobilnych okienek nie przebiegał tak, jak spodziewał się gigant z Redmond. Czy mimo tego niepowodzenia, Microsoft postanowi ponownie wejść na rynek smartfonów?

Mityczność Surface Phone

Można powiedzieć, że Surface Phone, a właściwie plotki na jego temat, mają w sobie trochę mityczności. O wypuszczeniu takiego telefonu przez Microsoft, było głośno już za czasów systemu Windows Phone 7, jednak brak było konkretów na jego temat. Po premierze tabletów oraz notebooków z serii Surface, plotki nie ustawały, choć nadal nie było ziarnka konkretów.

Specyfikacja Surface Phone

Do internetu wyciekła nie tak dawno oczekiwana specyfikacja telefonu od Microsoftu. Surface Phone miałby wejść na rynek w dwóch wariantach - oba z ekranem 5,5 cala oraz Snapdragonem 835, czyli tym samym, który prawdopodobnie będzie występował w Samsungu Galaxy S8 i innych flagowych urządzeniach w roku 2017. Będą się one jednak różniły ilością pamięci RAM. Pierwszy będzie posiadał 6GB pamięci operacyjnej, a drugi 4GB.

SurfacePhone

Smartfon dla biznesu?

Skąd ta różnica? Co z niej wynika? Surface Phone ma być odpowiedzią Microsoftu na iPhona od Apple. Ma być on kierowany głównie do biznesu i nie ma to być zwykły smartfon, lecz coś w stylu komputera w pigułce. To za sprawą znanego już Continuum od Microsoftu. Do tej pory ograniczało się ono do korzystania na dużym ekranie z aplikacji dostępnych w Windows Store oraz pakietu Office. W przypadku Surface Phone ponoć ma to się zmienić i z pomocą Continuum, ten smartfon miałby zamieniać się w pełnoprawny komputer obsługujący wszystkie aplikacje dostępne dla systemu Windows 10.

Continuum

Kiedy?

Tego nadal nie wiadomo. Premiery Surface Phone możemy spodziewać się prawdopodobnie pod koniec roku 2017. Czy okaże się to prawdą? Czas pokaże! 

iPhone 8 - zobacz informacje ►

blog comments powered by Disqus
Microsoft Wraca na Rynek Smartfonów?! Plotki o Surface Phone