PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Co potrafi WebOS 4.5 w telewizorach LG OLED?

Nowe Telewizory Super UHD z Matrycami Nano Cell Debiutują Na CES 2017

Nowe Telewizory Super UHD z Matrycami Nano Cell Debiutują Na CES 2017

Na rozpoczynających się w tym tygodniu targach CES 2017 LG zaprezentuje nam telewizory SUPER UHD. Będą to modele SJ9500, SJ8500 i SJ8000, wyposażone w matrycę Nano Cell. To najbardziej zaawansowany z dotychczasowych paneli LCD zapewniający wyjątkową wierność odwzorowania barw.

Matryca pochłaniająca światło

Matryca LCD Nano Cell zbudowana jest z wielu małych cząsteczek o średnicy ok. 1 nm, które wyjątkowo precyzyjnie odwzorowują barwy oraz pozwalają uzyskać szersze niż w przypadku innych telewizorów kąty widzenia. Zarówno widzowie siedzący na wprost ekranu, jak i patrzący pod kątem 60 stopni praktycznie nie dostrzegą różnic w odwzorowaniu kolorów na matrycy Nano Cell. To sprawia, że panele wykonane w tej technologii idealnie nadają się do telewizorów z ekranami o dużych przekątnych i wysokich rozdzielczościach.

Chcesz kupić telewizor LG 4K? 

Nowe telewizory z matrycą Nano Cell wyposażono w udoskonaloną funkcję ULTRA Luminance, pozwalającą na uzyskanie większej jasności oraz wyraźniejszych szczegółów w jasnych obszarach obrazu. Telewizory z nowej linii umożliwiają też wyświetlanie obrazu HDR zapisanego w różnych formatach, takich jak Dolby Vision, HDR10 czy HLG (Hybrid Log Gamma). Nowe modele posiadają także funkcję HDR Effect, która podwyższa jakość obrazu ze źródeł o standardowym zakresie tonalnym (SDR). To innowacyjne rozwiązanie pozwala na takie przetworzenie obrazu (klatka po klatce) ze źródeł SDR, by zwiększyć jasność wybranych obszarów oraz podwyższyć współczynnik kontrastu i tym samym uzyskać większe bogactwo detali.

LG Super UHD

Poznajcie nową rodzinę telewizorów

LG postanowiło wykorzystać nową technologię i zastosować ją w nowych telewizorach. Linia LG SUPER UHD została zaprojektowana zgodnie z koncepcją Ultra Slim. Każdy z modeli posiada wyjątkową podstawę w kształcie półksiężyca, dzięki której telewizor sprawia wrażenia jakby unosił się w powietrzu. Efekt robi szczególne wrażenie przy 55-calowym SJ9500 mierzącym w najsmuklejszym miejscu zaledwie 6,9 mm. Do nowej rodziny należą też modele SJ8500 i SJ8000. Wszystkie z nich będą miały nowoczesny system webOS 3.5. 


Ekspresy do Kawy

Telewizory wejdą do sprzedaży jeszcze w tym roku. 

blog comments powered by Disqus
Nowe Telewizory Super UHD z Matrycami Nano Cell Debiutują Na CES 2017