PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Procesory do streamowania |TOP 3|

Urządzenia i Technologie Przyszłości, Czyli Intel na CES 2017

Urządzenia i Technologie Przyszłości, Czyli Intel na CES 2017

Intel zaprezentował szereg nowości i premier sprzętowych na targach CES 2017. W poniższym newsie informacje o najciekawszych projektach i urządzeniach marki Intel.

7 Generacja Procesorów Intel Core

Na pierwszym planie muszą być oczywiście procesory. Intel wprowadza bowiem już 7 generację Intel Core. Nowe modele wykonane zostały w ulepszonym procesie technologicznym 14 nm+. Intel mówi o wzroście produktywności, bezpieczeństwa i wydajności.

Na nowych procesorach zyskają materiały 4K UHD. Możemy bowiem oczekiwać wyraźnych skoków jakościowych i wsparcia dla odtwarzania oraz tworzenia filmów w rozdzielczości 4K UHD.

ntel_ces_7gen

Odpowiednią moc obliczeniową wspomagają również nowe układy graficzne Intel Iris Plus. Komercyjne zastosowania wzbogacone zostaną z kolei przez Intel Core vPro siódmej generacji i Intel Xeon.

Sprawdź nasz test dotyczący nowej generacji procesorów Intel:

New Balance RunIQ

New Balance RunIQ to efekt połączenia sił firm Intel i New Balance. Taka kooperacja brzmi na początku dziwnie, ale patrząc na cechy wspomnianego smartwatcha, można spodziewać się prawdziwego hitu.

Model ten oferuje bowiem procesor Intel Atom Z34XX, wspierany przez 512 MB pamięci operacyjnej DRAM i system Android Wear. Ekran tego urządzenia ma 1,39 cala i jest to Amoled.

New Balance RunIQ

Zegarek z powodzeniem monitoruje wszelką aktywność fizyczną czy stan naszego zdrowia. Może pracować nawet do 24 godzin na jednym ładowaniu baterii.

Project Alloy, Autonomiczne pojazdy i globalny modem 5G

To nie koniec nowości Intela. Ogromną ciekawostką był Project Alloy, który przenosi wirtualną rzeczywistość na zupełnie nowy poziom. Dzięki systemowi kamer, podczas rozgrywki VR widzimy wszelkie przeszkody - oczywiście pod inną postacią. Ściany pomieszczenia mogą być na przykład... ogrodzeniem cmentarza. Tak, Intel kilku śmiałkom zapewnił właśnie takie atrakcje, dodatkowo wpuszczając na wirtualny cmentarz... zgraję głodnych zombie. Miło, nie?

Intel_CES_Project_Alloy

Już nieco spokojniejszą nowością jest platforma Intel GO, która wspiera autonomiczne pojazdy. Wyznaczanie trasy, omijanie przeszkód i inne czynności tego typu mają być wykonywane dużo sprawniej w samochodach przyszłości. Wspomniana platforma ma zadebiutować wserii 7 od marki BMW.

intel i bmw

Na koniec warto wspomnieć o modemie 5G, który wyróżnia się ultra niskimi opóźnieniami i ogromną przepustowością. Również on, może posunąć o krok w przód rynek samochodów autonomicznych.

modem 5g

blog comments powered by Disqus
Urządzenia i Technologie Przyszłości, Czyli Intel na CES 2017
Autor: Łukasz