PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
HIT Dnia - promocje w sklepie RTV Euro AGD

MWC 2017 - Pojazdy Elektryczne od ARCHOS!

MWC 2017 - Pojazdy Elektryczne od ARCHOS!

W obecnych czasach dość często mówimy o mobilności. Mobilne aplikacje, mobilność usług bankowych czy mobilne robienie zakupów. Może czas jeszcze jeden aspekt wszechobecnej mobilności, a konkretnie o pojazdach z napędem elektrycznym! Firma ARCHOS zaprezentowała kilka istotnych nowości ze wspomnianego segmentu. Jesteście zainteresowani?

W dobie stale zakorkowanych miast, dobrym sposobem na sprawne przemieszczanie się z punktu A do punktu B jest wykorzystanie do tego celu jednoślad. Do wyboru mamy rower, skuter lub motocykl. Co jeśli na rower szkoda nam zmęczonych pracą nóg, a skuter czy motocykl trzeba zasilać wciąż drożejącą benzyną? Zawsze pozostaje nam dodatkowa alternatywa, czyli pojazd z napędem elektrycznym! Firma ARCHOS pokazała kilka nowości na swoim stanowisku pokazowym w Barcelonie…

archos scooter

Pierwszym z nich jest wyjątkowo poręczny skuter “ARCHOS Urban eScooter”, który wyglądem przypomina dziecięcy rowerek. Jest to jednak pełnoprawny środek lokomocji, który jest w stanie przewieźć nas maksymalnie na dystans 25 km, przy prędkości nie większej niż 20 km/h. Jak ten skromny jednoślad poradzi sobie ze wzniesieniem? Otóż, wzniesienia nieprzekraczające nachylenia wynoszącego 15 stopni, nie zrobi większego wrażenia na Urban eScooterze. Co z mobilnością jego transportowania? Pojazd waży 14,5 KG, co w gruncie rzeczy nie jest tak dużym obciążeniem… rodzice maluchów wiedzą co mam na myśli ;)

archos bolt

Wracając jeszcze na moment do tego “skutera”, należy wiedzieć, że do jego pełnego naładowania potrzeba aż 2 - óch godzin. Czy to stanowi jakiś problem? To już zależy tylko od Was. Tymczasem, przejdźmy do kolejnej nowości, którą jest wysokiej klasy hulajnoga “ARCHOS Bolt”. Wyglądem nie zbytnio nie odbiega od typowych hulajnóg, z tym, że dzięki niej rozpędzimy się do aż 15 km/h! Zasięg? Tym razem tylko 10 kilometrów, ale jej zaletą jest niewielka waga wynosząca 8 KG oraz łatwość w składaniu. Może byłby to dobry prezent na komunię?

archos x3

Co jeszcze przygotował dla nas ARCHOS? Tym razem jest to sprzęt dużego kalibru, a mianowicie “ARCHOS X3”, który charakteryzuje się mocą typowego skutera spalinowego o pojemności 50 cm3 oraz odpowiednio dużymi kołami, które ułatwią nam poruszanie się po różnego rodzaju podłożach. Maksymalny dystans dla tego pojazdu to odległość nie przekraczająca 60 km, zaś prędkość maksymalną osiąga jedynie w 3 sekundy! Szkoda tylko, że producent nie zdradza ile jest w stanie “wyciągnąć”... W zestawie znajdziemy dodatkowo pokrowiec na ów jednoślad! Jeśli chodzi o ładowanie to proces ten może potrwać nawet 6 godzin!

archos x3 #2

Co sądzicie o tych mobilnych cudeńkach elektrycznych? Są to zdecydowanie ekologiczne pojazdy, które mogą z czasem wyprzeć z rynku spalinowe pojazdy, tylko co z ich nierzadko wysoką ceną? Myślę, że z czasem ten trend ulegnie zmianie i ceny staną się znacznie bardziej przystępne niż w obecnej chwili. Zapraszam Was do komentowania, odwiedzania naszego forum oraz pozostawienia łapki w górę! ;)

blog comments powered by Disqus
MWC 2017 - Pojazdy Elektryczne od ARCHOS!