PODPOWIEDZI:
Promocja na sprzęt AGD i RTV

Pizza z Drukarki, Problemy Switcha i Dominacja Apple! - VideoNews #94

Pizza z Drukarki, Problemy Switcha i Dominacja Apple! - VideoNews #94

Cześć, witam was bardzo serdecznie w kolejnym 94 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia.. A dziś między innymi o pizzy z drukarki, szpiegostwu na ogromną skale oraz latających samochodach.

Latające Samochody Airbusa

Co powiecie na dojazd do szkoły czy pracy latającym samochodem? Czy to właściwie się nie wyklucza? Nie, Airbus przedstawił swoją propozycję przyszłościowego transportu. Francuski producent zaprezentował koncepcje pojazdu, który ma się składać z trzech elementów, by nasz samochód mógł po chwili zmienić się z czterokołowego pojazdu w quadrocopter. Pomysł ma być odpowiedzią na coraz prężniej rosnące miasta, odpowiednio regulując ruch uliczny i powietrzny.

Samochody Airbusa

Portale dla każdego

Każdy kto choć chwilę pograł w portal chciał przenieść valvowski "portalgun" do naszego świata, aby samemu przeskoczyć przez klasyczne portale, ale co jeżeli powiem wam, że jest nawet pewna możliwość by to zrobić? Aplikacja nazywa się "HoloLenz Gate" i by ją odpalić potrzeba niestety Microsoftowego Hololens. Wchodząc w aplikacje rozszerzonej rzeczywistości można stworzyć odpowiednio portale i przechodząc przez nie wejść w inną przestrzeń. Już wcześniej na Hololensach była możliwość tworzenia portali, jednak nie dało się przez nie fizycznie przejść a jedynie pobawić się w przerzucanie obciążeniowej kostki towarzyszącej między portalami. Czy to po prostu  nie jest genialne? Teraz trzeba tylko sprzedać nerkę by kupić okulary Microsoftu.

HoloLenz Gate

Aktualizacja 4.50 Playstation

Użytkownicy konsoli od Sony mają powody do radości, bo w zeszłym tygodniu ruszyła nowa aktualizacja 4.50. Użytkownicy PlayStation 4 dostaną nareszcie możliwość podpięcia przez USB 3.0 dysku zewnętrznego, którego pojemność powinna przekraczać 250 GB, co jest już od dłuższego czasu dostępne na maszynce Microsoftu. Do tego dochodzi nam TrybTurbo, który ma zwiększać i faktycznie zwiększa wydajność konsoli dodając parę klatek więcej grom na PlayStation 4 i Slim. Z mniejszych dodatków dostajemy możliwość ustawienia niestandardowej tapety w głównym menu, poprawę jakości obrazu dla trybu kinowego w PS VR, kompatybilność z płytami Blue-Ray 3D, rozszerzona zawartość sekcji "co nowego" czy Remote Play dla laptopów z Windowsem oraz MacOS. A wy na czym gracie w wolnym czasie, PlayStation, Xbox czy może PCMR?

Sony PlayStation

Samsung Sprzedaje a Apple Zarabia

Samsung w zeszłym roku sprzedał najwięcej smartfonów na świecie bo 308,6 milionów urządzeń jednak Apple, które znalazło się na drugim miejscu z 215,5 mln sprzedanych Iphoneów zebrało prawie 80% zysków ze sprzedaży globalnej smartfonów, co wynosi prawie 44,9 milionów dolarów. By ta kwota mogła dobić nas jeszcze troszkę dodaje do porównania Samsunga, który zarobił ok. 9.3 miliarda dolarów na swoich słuchawkach. Warto również spojrzeć na Oppo i Vivo, które w dalszym ciągu dominują przede wszystkim na rynku Chińskim, sprzedały łącznie 97,7 milionów urządzeń, a niezwykle popularne u nas Xiaomi sprzedało 46,4 milionów smartfonów, co jest gorszym wynikiem jak w 2015, gdy zostało sprzedane 65 mln urządzeń.

Apple Samsung

Pizza z drukarki 3D

A w tym tygodniu znowu pizza, tym razem zapraszam was do świata, gdzie możecie sobie ulubioną pizzę wydrukować! O tak, taką pizzę będziecie mogli wydrukować już u siebie w domu, a do tego będziecie potrzebowali jedynie specjalnego Chef 3D, czyli specjalną drukarkę 3D, która ma zostać zaprezentowana już pod koniec marca na Pizz Expo w Las Vegas. Jak ta drukarka działa? Najpierw nakładane jest ciasto przez odpowiednie dysze, następnie sos i ser. Całość od razu jest podgrzewana, a dysze mają automatycznie się czyścić. Jak wam się to podoba? Pomysł super, tylko martwię się troszkę o smak oraz czy będę mógł sobie dorzucić na powierzchnię troszkę ananasa.

Pizza

Problemy Switcha

Już są pierwsze recenzje Nintendo Switch, które w większości są niezwykle pozytywne, jednak nie wszystkie. Mimo innowacyjności i niezwykle pozytywnego przyjęcia, również w Europie, wiele użytkowników trafiło na felerne modele. Jakie problemy ma nowa konsola od Nintendo? Niektóre Switche mają problemy z niesprawnie działającymi  ekranami, konsolki potrafią wydawać przerażające dźwięki, stacja dokująca rysuje plastikowe ekrany, a kontrolery lubią się nie łączyć z konsolą lub niezwykle ciężko odchodzić od niej. Jednak mimo takich wiadomości dochodzących z różnych źródeł konsola podobno sprzedaje się znakomicie mimo faktycznie jednej większej gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild, która od premiery zdobywa niezwykle pozytywne recenzje. A wy już macie nową konsolę Nintendo czy może zamierzacie kupić?

Krótkie newsy:

DRONY PKP ODNOSZĄ SUKCESY

Drony stojące na straży prawa odnoszą sukcesy działając dla PKP Cargo. Drony śledzą złodziei węgla i innych produktów przewożonych koleją, dzięki kamerą nagrywającym W Full HD.  Dane wskazują, że w 2016 roku liczba kradzieży względem 2015 roku zmalała o 46%.

Dron PKP

REKLAMY W WINdOWS 10

Microsoft uruchomił reklamy w eksploratorze plików dla użytkowników Windows 10. Takie wiadomości zgłasza coraz więcej użytkowników, twierdząc, że reklama zachęca do zakupu subskrypcji OneDrive za 6.99$ miesięcznie. Co prawda reklamę można wyłączyć, jednak nie będzie to wyłączenie permanentne.

Reklama Windows10

SFERYCZNE OPONY OD GOODYEARA

Już w zeszłym roku GoodYear prezentował opony sferyczne, które mają być przyszłością dla transportu lądowego. W tym tygodniu zostały zaprezentowane nowe modele, które mają zwiększyć bezpieczeństwo kierowcy, a sam Goodyera nawiązał współpracę z firmą Tesloop Inc. By odpowiednio wybadać i wymodelować opony.

Opony Sferyczne

WIKILEAKS I TAJNE DOKUMENTY CIA

I na koniec informacja o Wikileaks, które opublikowało pakiet danych o szpiegowaniu użytkowników smartfonów, smartTV, komputerów czy laptopów. Publikacja nazwana "Valut-7" Year Zero zawiera 8 tysięcy dokumentów i opisuje przede wszystkim zagadnienia szpiegostwa smartfonów i inteligentnych telewizorów. WikiLeaks twierdzi, ze rząd USA posiada wyspecjalizowaną jednostkę, która ma nadzorować wszystkie wcześniej wspomniane urządzenia.

Valut-7 Year Zero

blog comments powered by Disqus
Pizza z Drukarki, Problemy Switcha i Dominacja Apple! - VideoNews #94