PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Komputer czy laptop na prezent dla dziecka?

Japończycy Definitywnie Pozamiatali Konkurencję - Kolejne Wyniki za Rok 2016!

Japończycy Definitywnie Pozamiatali Konkurencję - Kolejne Wyniki za Rok 2016!

Batalia dwóch najpopularniejszych producentów konsol trwa dalej, jednakże można by rzec, że jeden z graczy w tym starciu jest raczej skazany na sromotną porażkę. Ósma generacja konsol z pewnością należy od jednego z nich i jest to niewątpliwy powód do dumy. Zwłaszcza, że teraz mamy potwierdzenie w wynikach finansowych!

Najnowsza generacja konsol trwa w najlepsze i nie zapowiada się by obecny stan rzeczy w jakiś diametralny sposób uległ zmianie. Wielki tort zwany "udziałem" został już podzielony na odpowiedniej wielkości kawałki, które trafiły do Microsoftu, Nintendo oraz Sony. Co prawda, ten w środku jest rzadko brany pod uwagę gdyż klienci tego producenta należą do jakby odrębnego kręgu wyznawców. Jeśli już skupimy się na Microsofcie i Sony to wiemy, że obecnym panem sytuacji są właśnie Japończycy.

xbox vs ps4

Przez ostatnie miesiące, Sony dzielnie walczyło na rynku poprzez zalewanie swoich klientów coraz to nowszymi tytułami oraz update'ami samej konsoli. Na rynku pojawiła się wersja Slim oraz Pro, zaś kolejno pojawiające się aktualizacje softu bardzo dobrze wpłynęły na wydajność PlayStation 4. W tym czasie, gigant z Redmond wydał na świat model Slim z nieco poprawioną wydajnością, obsługą HDR, 4K w filmach i tyle. Należałoby wziąć jeszcze pod uwagę pokaźną sumę anulowanych produkcji, które mogłyby w jakimkolwiek stopniu zagrozić aktualnej pozycji Sony. Co z tego wszystkiego wynika? 

Długo tłumaczyć nie trzeba by domyśleć się, że Sony właśnie dwukrotnie wyprzedziło swojego rywala pod względem zarówno ilości sprzedanych konsol jak i udziałów! Obecne wyniki za rok 2016 pokazują, że Sony ma 57% rynku w garści! Jest to wzrost o 5,6% w porównaniu do roku poprzedniego. Jednak, tego samego nie możemy powiedzieć o Microsofcie, który odnotowuje straty w porównaniu do roku 2015. Zatem, zaledwie 1/4 rynku należy do giganta z Redmond i nie zapowiada się na jakikolwiek przełom. 

ps4 pro

Czy w takim razie, Japończycy postanowią wreszcie zwolnić tempo? Wątpię. Patrząc na stale pojawiające się nowe tytuły na wyłączność, liczne poprawki w oprogramowaniu konsoli, ciężko by stwierdzić, jakoby Sony miało już odpuścić. Ba! W planach już teraz pojawia się wizja PlayStation 5, które zmiecie konkurencję z powierzchni ziemi. Jednakże, do tego czasu przyjdzie nam jeszcze popodziwiać Sony i walkę o każdego klienta! Ciekawskim powiem, że najnowszy exclusive (Horizone: Zero Dawn) na PS4 sprzedał się w ilości 2,6 mln sztuk! Zapraszam Was serdecznie do komentowania, odwiedzenia forum oraz postawienia łapki w górę! ;)

blog comments powered by Disqus
Japończycy Definitywnie Pozamiatali Konkurencję - Kolejne Wyniki za Rok 2016!