PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Sony Bravia A1 - Poznaliśmy Datę Premiery Nowoczesnych TV OLED!

Sony Bravia A1 - Poznaliśmy Datę Premiery Nowoczesnych TV OLED!

Na scenę konsumenckich telewizorów OLED wkracza nowy, niemały zawodnik. Poznaliśmy datę premiery telewizorów OLED 4K HDR BRAVIA A1 od Sony. Już niedługo konsumenci będą mogli zachwycać się wyjątkowym wzornictwem, nową technologią i jakością obrazu telewizorów japońskiego giganta.

Znamy daty!

Firma Sony podała terminy w jakich ma zamiar wprowadzić swoje nowe telewizory na rynek europejski. Najnowsze OLED 4K HDR z serii BRAVIA A1 ujrzymy na półkach sklepowych już od maja. Dostępne będą dwie wersje, różniące się przekątną matrycy - KD-65A1(64,5") oraz KD-55A1(54,6"). Będzie to blisko 10 lat od kiedy firma Sony zajmuje się produkcją telewizorów OLED. Ich pierwszy, 11-calowy model XEL-1, został stworzony w 2007 roku i był tamtymi czasy ogromnym osiągnięciem technologicznym. Sony rozwinęło skrzydła w temacie technologii OLED tworząc sprzęt do profesjonalnej produkcji telewizyjnej. Ich monitory studyjne otrzymały cenione w świecie technologii nagrody, takie jak Scientific and Engineering Award oraz Technical Emmy Award w kategorii „Wybitna innowacja w rozwoju inżynierii”.

telewizor A1 od frontu

Bogactwo technologii

Nowe telewizory Sony opierają się na technologii Acoustic Surface. Jest to system audio, który emituje silny, bogaty dźwięk o wysokiej jakościwprost z ekranu na który patrzymy. Powstałe w ten sposób połączenie jest wyjątkowe, a użytkownicy zwykłych telewizorów nie są wstanie go doświadczyć, ponieważ ich dźwięk dochodzi z dołu i z boków. A1 bierze w swoje “ręce” dźwięk oraz obraz - i łączy go jedność. Technologia działa również wtedy, kiedy widz nie patrzy na ekran na wprost, ale np. z boku. Jest to możliwe dzięki bardzo szerokiemu kątowi widzenia paneli OLED. Ponadto obsługuje materiały HDR, wyróżniające się wyjątkowym kontrastem i bogatą paletą barw. Użyty procesor Sony 4K HDR X1 Extreme wzmacnia doznania zwiększając wierność wyświetlanych kolorów, poprawiając kontrast oraz wyrazistość obrazu. Telewizor obsługuje standardy HDR10, HLG i Dolby Vision. Zastosowano również wyjątkowy design pozbawiając telewizor podstawy. Producent nie szczędził na nowych technologiach i smaczkach, dodając do swojego produktu między innymi:

  • TRILUMINOS Display - odwzorowujący kolory z pełniejszej palety.
  • Super Bit Mapping - tworzący subtelny, naturalny obraz bez kolorowych pasów.
  • Dual database processing - zapobiegający pojawianiu się zakłóceń na ekranie.
  • Motionflow - zapewniający płynną, naturalną reprodukcję ruchu.

telewizor a1 od boku


Top10 Smartfonów do 1000zł

Centrum twojej rozrywki

BRAVIA A1 tworzy dla użytkownika miejsce, w którym zanurzy się do świata filmów. Wspierając platformę Android TV daje Ci do dyspozycji tysiące aplikacji i programów telewizyjnych. Z łatwością obejrzysz tradycyjną telewizję po czym pobierzesz materiały rozrywkowe i użyjesz telewizora do grania w gry. To wszystko czeka na Ciebie w serwisach Google Play, Netflix, Amazon Video, YouTube i innych. Tak po prostu - w zasięgu pilota. Sięgnięcie po niego?

Jakie telewizory są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telewizorów z 11/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które telewizory warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Manta LED4301 Manta LED4301Best of the best!
2Kruger&Matz KM0232FHD Kruger&Matz KM0232FHD Sprawdź sam
3Samsung UE32J4000 Samsung UE32J4000 Ten ma niezłą cenę!
4Skymaster 32SH1000 Skymaster 32SH1000 Polecany model
5Sharp LC-40CFE4042E Sharp LC-40CFE4042E Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 5 Telewizorów do 1000 zł

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Sony Bravia A1 - Poznaliśmy Datę Premiery Nowoczesnych TV OLED!