PODPOWIEDZI:

Dźwiękowe Tatuaże Nowym, Światowym Trendem

Dźwiękowe Tatuaże Nowym, Światowym Trendem

Współczesna technologia znajduje wiele nietypowych zastosowań. W tym wypadku chodzi o zdobienie ciała - tatuaże, które przy pomocy aplikacji na urządzenia mobilne umożliwiają odtwarzanie konkretnych dźwięków.

Pomysł na to, żeby słuchać tatuaży narodził się w głowie dziewczyny realizatora tego pomysłu. Partnerka Nate'a Siggarda, zainspirowana tatuażem Tiny Dancer, podpuściła chłopaka stwierdzeniem, że cudownie byłoby móc słuchać tatuażu. Nate nie czekał długo. Podłapał pomysł i szybko przyozdobił swoje ciało ścieżką dźwiękową w formie tatuażu z nagraniem jego 4-letniego synka, który mówi "I love You". Od tego się zaczęło. Kolejnym krokiem Nate'a jest stworzenie aplikacji, która będzie w stanie odczytać zeskanowane tatuaże i odtwarzać zapisane ścieżki.

Całość polega na wytatuowaniu odpowiedniej ścieżki dźwiękowej na ciele potencjalnego klienta. Ścieżka może mieć maksymalnie minutę długości i w zasadzie może to być wszystko: muzyka, głosy natury, dźwięki z syntezatora, a nawet ludzki głos. W przyszłym miesiącu oficjalnie ma zadebiutować aplikacja, która pozwoli na odtwarzanie zapisanych w ten sposób dźwięków, konwertując je uprzednio do formatu audio.

Ta technologia może być świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcieliby zachować w takiej formie "wspomnienie" po kimś bliskim. Minutowe nagranie z głosem ukochanej osoby może być także świetnym prezentem dla drugiej połówki. 


Najlepsze telefony komórkowe i smartfony - sprawdź to >>>


Ryczący lew - tatuaż dźwiękowy

Pewnikiem zdaje się być to, że ta technologia na pewno będzie świetną alternatywą dla coraz popularniejszej usługi "wtapiania" ludzkich prochów w winylowe płyty, na których można zamieścić 20-minutowe nagranie. Niektórzy uważają, że tatuaże szpecą, inni natomiast, że to najpiękniejsza forma sztuki. Niezależnie od opinii różnych osób ta technologia wchodzi w życie i na pewno wielu ludzi, którzy zastanawiali się nad tym, jak zatrzymać przy sobie bliskich, nawet po ich odejściu, będzie miało teraz ciekawą możliwość zrealizowania takiego planu.

blog comments powered by Disqus
Dźwiękowe Tatuaże Nowym, Światowym Trendem