PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Najlepsze Premiery Gier Grudzień 2019 - Darksiders Genesis, MechWarrior, Halo

Jak Bardzo Popularna Jest Wsteczna Kompatybilność na Xbox One?

Jak Bardzo Popularna Jest Wsteczna Kompatybilność na Xbox One?

Pod koniec tygodnia wreszcie poznamy kolejną odsłonę najmłodszej konsoli ósmej generacji od Microsoftu. Tymczasem, przyjrzyjmy się nieco bliżej kwestii wstecznej kompatybilności na konsoli Xbox One i Xbox One S! Czy rzeczywiście jest ona w ogóle potrzebna?

Bez wątpienia, wsteczna kompatybilność gier z Xbox'a 360 to niemalże flagowy atut giganta z Redmond, który ma przyciągać nowych użytkowników, którzy to zdecydują się na zakup ich produktu i będą kołem napędowym sprzedaży. To tym właśnie elementem MS pragnął wbić przysłowiową szpilę w plecy Sony, które nie zdecydowało się na taki ruch, a jedynie zaproponowało prowadzenie rozgrywki ze starszych tytułów poprzez streaming.

dwaj najwięksi rywale

Panowie z ekipy Xbox postanowili pójść na całość i zaproponować nie do końca zadowolonym klientom, cały wachlarz gier, które to pojawiły się podczas królowania poprzedniej generacji. Po takim szmacie czasu, warto zorientować się, jak wygląda popularność tejże usługi wśród posiadaczy konsoli Xbox One. Od razu powiem, że nie jest zbyt kolorowo...

xbox scorpio e3 2016

Jak zapewne wiecie, nie tak dawno wypowiadał się jeden z pracowników Sony o tym, jak słabe zainteresowanie generuje wychwalana pod niebiosa usługa wstecznej kompatybilności. Po tonie wypowiedzi można było wyczuć pewnego rodzaju stronniczość (dość oczywiste) Sony, które rzecz jasna będzie przechwalało PlayStation 4 Pro, ale! Firma ARS TECHNICA przeprowadziła swoistą ankietę wśród posiadaczy wszelkich wariantów Xbox'a One, w której zainteresowanie wsteczną kompatybilnością znajduje się na pozycji ostatniej z wynikiem 1,5%!

wsteczna kompatybilność

Jest to delikatnie przerażające i smucące, że MS-owi nie udało się zainteresować większej liczby posiadaczy Xbox'a One, którzy mogliby zasmakować starych, ale wciąż jarych gier z poprzedniej generacji. W takim przypadku zastanawia to, czy Xbox Scorpio również umożliwi nam w znacznie bardziej wiekowe produkcje? Tak czy inaczej, niech producenci skupią się na tworzeniu gier dla Xbox'a, a klient zadba o resztę sam. Co myślicie na ten temat? Zapraszam Was do zażartej dyskusji w komentarzach poniżej materiału i na forum... czy mówiłem już o łapce? ;)

blog comments powered by Disqus
Jak Bardzo Popularna Jest Wsteczna Kompatybilność na Xbox One?