PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Wakacje od RAT z Orange

Nowe Karty Graficzne w Ofercie Komputronika

Nowe Karty Graficzne w Ofercie Komputronika

Na rynku kart graficznych wciąż trwają ostre zmiany. Z jednej strony cierpimy z powodu deficytu kart AMD, czego powodem jest kopanie kryptowalut, z drugiej zaś NVIDIA umacnia swoją pozycję na rynku. Dziś właśnie o najnowszych produktach z oferty “Zielonych”.

Nowości w ofercie

W ofercie sklepu Komputronik pojawiły się nowości. Są to dwie karty graficzne, MSI GeForce GT 1030 2GH LP OC oraz MSI GeForce GTX 1080 Ti SEA HAWK X 11 GB GDDR5X VR Ready. O nowościach wypowiedział się Ekspert Komputronika - Tomasz Ciesielski.

Jaka karta jest obecnie najlepsza? My już wiemy, sprawdź!

Sklep Komputronik

MSI GeForce GT 1030

Jest to najnowsza propozycja w kategorii kart graficznych. Skierowana została do osób, które poszukują rozwiązania solidnego, lecz mniej wymagającego niż najmocniejsze modele. GT 1030 została wyposażona w 2 GB pamięci GDDR5 64 bit oraz układ Pascal GP108. Pozwoliło to na osiągnięcie 384 rdzeni CUDA, 24 jednostek teksturyzujący oraz 8 jednostek restryzujących. Gdzie możemy wykorzystać taką kartę? Oczywiście w słabszych układach lub do zestawów multimedialnych. Mam na myśl polecane zestawy komputerowe i domowe centra rozrywki. Karta nie pobiera dużej ilości mocy, a więc nie będzie wymagała dodatkowego zasilania.Karta graficzna MSI GeForce GT 1030 2GH LP OC

GTX 1080 Ti SEA HAWK X

Tutaj mamy zupełnie innego zawodnika. Najmocniejszy, najwydajniejszy... najlepszy - do takiego miana pretenduje nowy model. Aby to uzyskać, MSI połączyło najmocniejszy chip GTX1080Ti oraz swoje hybrydowe chłodzenie. Powstała karta to prawdziwy mocarz i marzenie każdego gracza - procesor Pascal GP102 z 3584 rdzeniami CUDA, 11 GB pamięci GDDR5X. To nie koniec - taktowanie rdzenia na poziomie 1683 MHz (Boost) oraz pamięci 11016 MHZ prosto z pudełka. Przy OC jego poziom wzrasta aż do 11124 MHz! Jak powiedział Ekspert Komputronika - jest to jedna z najbardziej konkurencyjnych kart na rynku, biorąc pod uwagę stosunek do innych fabrycznych OC.MSI GeForce GTX 1080 Ti SEA HAWK X 11 GB GDDR5X VR Ready


Ekspert radzi: W doborze odpowiedniej dla nas karty warto zastanowić się nad swoimi własnymi potrzebami. Nie warto inwestować w “killera”, jeżeli korzystamy z gier o małych wymaganiach sprzętowych. Jednakże jeśli poszukujemy największej wydajności, nie ma miejsca na kompromisy.

blog comments powered by Disqus
Nowe Karty Graficzne w Ofercie Komputronika
Autor: Szymon Szott