PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Procesory do gier |TOP5|

AMD Prezentuje Nowych Członków Rodziny Ryzen

AMD Prezentuje Nowych Członków Rodziny Ryzen

Jeszcze kilka miesięcy temu ekscytowaliśmy się premierą procesorów rodziny Ryzen, serii 5 i 7. Emocje wciąż nie opadły, a AMD przychodzi z kolejnymi propozycjami. Nowe produkty mają podjąć walkę w kategorii tanich, czterordzeniowych procesorów. Co przygotowało AMD?

Mocne i tanie cztery rdzenie

Dokładnie 27 lipca br. miała miejsce premiera nowych procesorów od AMD. Produkty należą do rodziny Ryzen, lecz tworzą swoją własną, odrębną linię - Ryzen 3. Należą do niej dwie nowości - Ryzen 3 1200 oraz Ryzen 3 1300X. Procesory te mają stanowić konkurencję dla jednostek takich jak Intel Core i3 czy Intel Pentium G4560. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia? Tego, dowiemy się po testach.


Jaki procesor jest najlepszy? My już wiemy! Sprawdź>>>


Nowe procesory od AMD!

Trochę więcej o samych procesorach Ryzen 3 - oba posiadają cztery fizyczne rdzenie oraz cztery wątki. Taka sama jest również ilość pamięci podręcznej trzeciego stopnia i wynosi ona 8 MB. Oczywiście mamy do czynienia z Socketem AM4. Różnią się natomiast częstotliwością taktowania:

  • AMD Ryzen 3 1200 - 3,1 GHz (Bazowe); 3,4 GHz (Boost)
  • AMD Ryzen 3 1300X - 3,5 GHz (Bazowe); 3,7 GHz (Boost)


Najlepsze zestawy PC >>>


Możliwości procesorów Ryzen 3

Oba procesory posiadają odblokowany mnożnik. Producent do każdego z nich dołącza boxowe chłodzenie - AMD Wraith Stealth. Jest to prosty cooler, który spokojnie pozwoli schłodzić naszą jednostkę, dopóki nie zaczniemy korzystać z podkręcania. W takim wypadku zalecane jest dokupienie lepszego chłodzenia. Moja propozycja to SilentiumPC Fortis 3.

Model

AMD Ryzen 3 1300XAMD Ryzen 3 1200

Rdzenie/wątki

4/44/4

Taktowanie bazowe

3,4 GHz3,1 GHz

Taktowanie Boost

3,7 GHz3,4 GHz

Pamięć podręczna L2 + L3

2 MB + 8 MB2 MB + 8 MB

Podstawka

AM4AM4

TDP

65 W65 W

Ważnym aspektem tych procesorów jest cena. Za 1300X przyjdzie zapłacić nam około 600 zł, natomiast za słabszą wersję - około 100 zł mniej. Warto dodać, że płyty główne pod te procesory nie należą do najdroższych. Jest to dobra informacja dla tych, którzy składają budżetowe zestawy. Jeśli nie bawimy się w OC - spokojnie wystarczy taka z chipsetem A320. W przypadku, w którym chcemy podkręcić Ryzeny - płyta z chipsetem B350 (również nie należy do najdroższych). Zalecane jest również korzystanie z szybkich pamięci, co dodatkowo spotęguje wydajność Ryzenów.


Procesory Ryzen 3 wkraczają do sklepów


blog comments powered by Disqus
AMD Prezentuje Nowych Członków Rodziny Ryzen
Autor: Szymon Szott