PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Tanie i dobre grzejniki olejowe do 200 zł |TOP 7|

Uber Helikopter, Modularny Telefon Facebooka, AtariBox - VIDEONEWS #113

Uber Helikopter, Modularny Telefon Facebooka, AtariBox - VIDEONEWS #113

Witam Was bardzo serdecznie w 113 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o nowej konsoli Atarii, Uber Helikopterze i Facebookowym Projekcie Ara.

Facebook Projekt ARA 

A zaczynamy od wspomnienia Projektu Ara, pamiętacie go może? Koncept modularnego telefonu swego czasu cieszył się ogromną popularnością. Co ostatecznie z tego wyszło? Nic, po prostu nic!  Google zakopało temat. Teraz jednak inny gigant – Facebook złożył wniosek patentowy, który zawiera w sobie projekt modułowego urządzenia, do którego można będzie doczepiać dodatkowe części przy użyciu elektromagnesów. Niestety prócz tego nie wiemy za bardzo do czego projekt mógłby wykorzystać ten patent, ponieważ może być to zastosowane w zarówno telefonie jak i słuchawkach czy głośnikach. Jak myślicie, dostaniemy w swoje ręce modularne telefony w najbliższej przyszłości? 

Patent Facebooka

UBER HELIKOTPTER 

Przede wszystkim w środowisku taksówkarskim, bardzo gorącym tematem jest Uber. W Polsce mamy dostępne klasyczne przewozy Uber i możliwość zamówienia sobie do domu w Warszawie jedzenia z UberEat's. Teraz do polski wchodzi... UberHelikotper, który będzie można zamówić przez aplikację. Po zamówieniu odpowiednio przyjedzie po nas samochód, który zabierze nas na lądowisko. Ile przelot będzie nas kosztował? 20 ZŁOTYCH! Niestety akcja nie będzie jeszcze stałą usługą a faktycznie dostępna będzie w dniach 26 i 27 lipca w siedmiu miastach polski, chociaż właściwie 9 bo Uber Trójmiasto zalicza jako jedno miasto. Lot będzie trwał 15 minut i pozwoli na przelot nad miastem a po przelocie kierowca Ubera odwiezie cię do miejsca skąd cię zabrał.  


UberHelikopter

Google Maps Z Kosmosu 

Z powietrza idziemy jeszcze wyżej, teraz pora na kosmos. Google Street View  nie wychodząc z domu pozwoli nam teraz, prócz zwiedzania odległych zakątków świata i naszego ogródka, na obserwowanie wnętrza Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Możecie przyjrzeć się 14  modułom stacji i co w tym najciekawsze, są to pierwsze zdjęcia zrobione w kosmosie dla Street View. Z podobnych ciekawych miejsc mogliśmy zobaczyć już budkę policyjną Dr.Who czy ulicę Pokątną z Harrego Pottera. 


Street View ISS

Hololens od Lenovo  

Gigant z Redmond ma swoje Hololensy, które nie są powszechnie dostępne, ale niedawno w VideoNewsie pokazywałem wam ich możliwości i projekt Super Mario Bross w technologii rozszerzonej rzeczywistości, możliwy do uruchomienia tylko przy użyciu projektu Microsoftu. Teraz podobnym projektem chwali się Lenovo, który w Szanghaju przedstawił wiele konceptów na nowe produkty. Odpowiedź na Hololensy nazywa się daystAR i teraz czekamy aż pojawi się jako faktyczny produkt by porównać oba produkty. daystAR

Zmiany Na Snapie 

Walka o użytkowników Snapchata ciągle trwa. Teraz będziemy mogli wrzucić materiał, który trwa całą minutę dzięki nowej funkcji Multi-Snap, która to rejestruje sześć klipów o długości 10 sekund. Każdy materiał możemy dowolnie z osobna edytować. Jeżeli już tu jesteśmy to od razu zapraszam was na naszego Snapa i Instagram!  

Inteligentne Tatuaże  

Macie może tatuaż? Jeszcze niedawno mówiłem o tatuażu, który może zawierać w sobie muzykę. Teraz pora na inteligentną opaskę w tatuażu! O tak, naukowcy z Uniwersytetu w Tokio wbudowali czujniki w nanosiatkę, która jest całkowicie elastyczna i prawie nieodczuwalna a bezproblemowo może być używana przez dłuższy czas na naszej skórze bez żadnych problemów zdrowotnych. Taki pseudo tatuaż może monitorować pracę naszego organizmu nie obciążając nas specjalną opaską na ręce. Czyżbyśmy byli już krok od świata przedstawionego w DeusEx?  


Nanosiatka

Nie Potrafisz Iść I Pisać, Nie Jedź pisząc 

Western Cape Goverment zrobiło bardzo ciekawą kampanię zniechęcającą do prowadzenia samochodów równocześnie korzystając z telefonu.  W Polsce w 2015 roku ukarano prawie 200 tysięcy osób za korzystanie z telefonu podczas jazdy a w USA 16% wypadków samochodowych jest spowodowanych korzystaniem ze smartfonu. Kampania pokazuje wypadki przechodniów korzystających ze smartfonu łącząc to ze sloganem "Skoro nie potrafisz idąc pisać na telefonie, to jak możesz prowadzić samochód"?  

Nasa Udostępnia Nagrania  

Lubicie archiwalne nagrania? Teraz możecie zobaczyć całe 400 archiwalnych filmów nagranych przez NASA, a wkrótce pojawić ma się jeszcze 100. Jeżeli jesteście podobnie jak ja niezwykle zainteresowani odkrywaniem kosmosu to może to być coś właśnie dla was. Gdzie znajdziecie materiały? Na kanale NASA Armstrong Flight Research Center.  


Nowa Konsola Od Atarii

Jakiś czas temu Atarii zapowiedziało nową konsolę spod ich marki, która miała nawiązywać do klasycznych konsol. W zeszłym tygodniu zostały oficjalnie opublikowane rendery konsoli, której nazwą będzie AtariiBox. Nie wiemy jeszcze jednak czym dokładnie będzie ale już wiemy, że będzie posiadała wejście HDMI, cztery porty USB oraz slot na kartę SD.  Producent zapowiedział, że informacje o konsolce będzie publikował stopniowo.  


Sprawdź również nasz ranking konsol do gier


AtariBox

Idealny Wakacyjny Gadżet 

Jest środek wakacji, więc nie może zabraknąć ciekawego gadżetu wakacyjnego! Na kickstarterze ruszył projekt Shader, nie mylić z Shaderami graficznymi. Co to jest? To urządzenie, które pozwoli nam zakryć naszą głowę przed słońcem na plaży, podładować smartfon dzięki powerbank-owi z panelem słonecznym oraz zadbać o odpowiednią temperaturę napojów na plaży. Shader znajdziemy tylko i wyłącznie na Kickstarterze ale do dziś uzbierał już 135 tysięcy dolarów na 25 zakładanych.  Projekt wygląda naprawdę ciekawie a jak już oficjalnie wyjdzie ma kosztować ok. 30 funtów.  

KRÓTKIE NEWSY 

MyPhone z Aktualizacją Nougat 

Smartfony polskiego producenta MyPhone dostaną aktualizację do Androida 7.0 Nougat, dokładnie będzie to parę modeli z serii HAMMER a aktualizację otrzyma jako pierwszy model flagowy Hammer Axe Pro. 

SŁABA NOKIA 

HMD Glob ogłosił, że wkrótce pojawią się kolejne modele smartfonów Nokia z numerami 2,7,8 i 9. Najbardziej martwi model z numerem 2, który może okazać się bardzo przeciętnym przez wzgląd na działanie modelu 3, który ma w założeniu być smartfonem lepszym. 

Dziwne Reklamy Sklepu Play 

W zeszłym tygodniu użytkownicy Androida mogli trafić w Google Play na dziwne reklamy, które reklamowały sam Google Play z podpisem np. "Be Your Own Boss, Dreams".  

Koniec Media Player Classic 

To już koniec Media Player Classic, po 11 latach dostaliśmy ostatnią aktualizację. 

blog comments powered by Disqus
Uber Helikopter, Modularny Telefon Facebooka, AtariBox - VIDEONEWS #113