PODPOWIEDZI:
Weekendowe Promocje na sprzęt RTV i AGD

Projektory Kina Domowego 4K od Sony - IFA 2017

Projektory Kina Domowego 4K od Sony - IFA 2017

Sony zaprezentowało już na targach IFA 2017 całą masę ciekawych urządzeń. numer jeden to zdecydowanie smartfony, ale nie tylko one przykuwają dużą uwagę. Co bowiem powiecie na zaawansowane projektory kina domowego, które świetnie radzą sobie z obrazem 4K HDR?

Targi IFA 2017 obfitują w wiele głośnych premier, ale do tej pory mało było nowoczesnych projektorów. Zmienia to japoński gigant - marka Sony. Zaprezentowano bowiem w Berlinie trzy niezwykle nowoczesne projektory kina domowego - modele VPL-VW760ES, VPL-VW360ES, VPL-VW260ES.

nowe projektory Sony 4K

4K HDR w domowym zaciszu

Wyróżniają się one zaawansowanymi technologicznie panelami SXRD o rzeczywistej rozdzielczości 4K. Generowany obraz jest więc niesamowicie szczegółowy, a kontrast odpowiednio wysoki. Wisienką na torcie jest technologia przetwarzania Reality Creation, dzięki której każdy piksel jest dokładnie odwzorowywany.

Nowe projektory obsługują oczywiście format HDR10, będący standardem dla obrazu UHD. Miłym dodatkiem jest obsługa formatu HLG - jest on używany przez stacje telewizyjne czy serwisy internetowe.

projektor kina domowego z obrazem 4K HDR

Sony VPL-VW760ES

Najbardziej nowoczesnym projektorem z zaprezentowanej trójki jest zdecydowanie VPL-VW760ES. Jego laserowe źródło światła ma jasność 2000 lumenów. Szersze spektrum barw gwarantuje zastosowana technologia TRILUMINOS. Jest także Motionflow odpowiadające za płynność czy kompaktowe wymiary.

Sony VPL-VW360ES

Sony VPL-VW360ES ma natomiast 1500 lumenów i wyróżnia się sporą uniwersalnością. Wciąż jest to znakomity projektor kina domowego o nietuzinkowym obrazie 4K.

Sony VPL-VW260ES

Od całej stawki znacząco nie odstaje VPL-VW260ES, który także gwarantuje wyżej wymienione technologie i jakość obraz 4K. Mamy tu jednak do czynienia z całkiem przystępną ceną - przynajmniej według Sony.

Modele VPL-VW360ES i VPL-VW260ES są już na sklepowych półkach. Dostawy laserowego projektora VPL-VW760ES rozpoczną się w listopadzie 2017 r.

blog comments powered by Disqus
Projektory Kina Domowego 4K od Sony - IFA 2017