PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Wizja Inteligentnego Domu na IFA 2017 - LG SmartThinQ

Wizja Inteligentnego Domu na IFA 2017 - LG SmartThinQ

Na tegorocznych targach nie brakuje ciekawych rozwiązań technologicznych. Jednym z nich mogą być technologiczne nowinki wplecione w... dom! Tak, koreańscy inżynierowie od LG mają zamiar podzielić się swoją wizją inteligentnego domu przyszłości!

Jakiś czas temu w sieci pojawiła się wzmianka odnośnie technologii Smart Home od LG. Mam tu na myśli niejaki standard zwany "SmartThinQ", który jest mózgiem całego środowiska inteligentnego domu w mniemaniu LG. Na tegorocznych targach w Berlinie, nie zabrakło miejsca, w którym to Koreańczycy nie pokazaliby tego nader interesującego i mocno przyszłościowego rozwiązania technologicznego. Czym się ono wyróżnia? 

LG SmartThinQ IFA 2017

Rzeczą wiadomą jest, że od kilku lat powiększa się grono urządzeń AGD, które możemy sterować zdalnie przy pomocy odpowiedniej aplikacji mobilnej. LG idzie o krok dalej i ma zamiar to wykorzystać. Poco mamy marnować swój i tak krótki czas wolny przyziemnymi sprawami pokroju nastawienia pralki, odkurzenia zakurzonych pomieszczeń czy ciągłej regulacji systemu klimatyzacji, gdy to technologia może nas wyręczyć? 

inteligentny dom wg LG

Samoistne wyłączanie się oświetlenie czy lodówka automatycznie zamawiająca produkty brzmią zbyt futurystycznie? Cóż, kilka lat temu równie zadziwiające były autonomiczne auta, zaś dziś staje się to powoli zwykłą, szarą rzeczywistością. Podobnie jak z napędem elektrycznym w samochodach! Wszystko po to by zadbać zarówno o nasz czas, pieniądze oraz o same środowisko. 

sprytna lodówka instaview od lg

Dobrze. Powiedzieliśmy sobie o plusach, jakie niesie ze sobą wykorzystywanie technologii typu Smart Home. Wiem, że wyręczy ona nas w codziennych czynnościach, jakie dokonujemy w naszych domach. Jednak, co w przypadku gdy ów SmartThinQ zostanie zaatakowany przez jakiegoś hackera? Przejęcie sterowania hubem sterującym naszymi urządzeniami AGD może doprowadzić do niezłej katastrofy. Co na to LG? Cóż, zarówno LG jak i przykładowy Samsung, Electrolux czy Panasonic... nie mają konkretnego rozwiązania obronnego na tę chwilę. Oczywiście, każdy ze wspomnianych producentów ma w zanadrzu lepsze czy gorsze zabezpieczenia przed cyberatakami, ale tak czy inaczej, znajdzie się hacker, który obejdzie zabezpieczenia i przejmie władzę nad naszym domem.Laptop do Pracy? Mamy dla Ciebie 5 Propozycji!


inteligentne agd od lg

Zarówno LG jak i reszta firm realizujących myśl "sprytnego domu", musi jeszcze mocno dopracować system obronny przy intruzami. Przyznacie otwarcie, że koncepcja inteligentnego domu jest świetna, ale ciąży jej druga strona medalu, która mocno przyćmiewa jej plusy i zniechęca potencjalnych zainteresowanych. Miejmy jednak nadzieję, że niebawem to LG pokaże w tej kwestii coś rewolucyjnego, czym zachwyci nas wszystkich! Tymczasem, zapraszam Was do komentowania i odwiedzenia naszego forum. Nie zapomnijcie również o łapce!

Jakie lodówki wolnostojące są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu lodówek wolnostojących z 11/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które lodówki wolnostojące warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Samsung RB 29 FERNDSS Samsung RB 29 FERNDSSBest of the best!
2Bosch KGV36KL32 Bosch KGV36KL32 Sprawdź sam
3Samsung RB31FERNBSA Samsung RB31FERNBSA Ten ma niezłą cenę!
4Samsung RB37J5925SS Samsung RB37J5925SS Polecany model
5Samsung RB29FDRNDSA Samsung RB29FDRNDSA Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 30 Najpojemniejszych Lodówek na Rynku!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Wizja Inteligentnego Domu na IFA 2017 - LG SmartThinQ