PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Komputer czy laptop na prezent dla dziecka?

Najlepsze Słuchawki Dla Youtuberów? Zobacz Sprzęt Firmy Blue z IFA 2017

Najlepsze Słuchawki Dla Youtuberów? Zobacz Sprzęt Firmy Blue z IFA 2017

Na targach IFA zawitaliśmy na stoisko marki Blue. Tak to Ci sami, których kojarzymy praktycznie wszyscy z mikrofonem Blue Yeti, który uważany jest za jeden z lepszych mikrofonów dla youtuberów, jak i dla profesjonalistów. Co ciekawego pokazano na stoisku? Zapraszamy na materiał.

Nie będzie tego wiele, bo rzecz jasna firma ekskluzywna pozostaje przy tradycjach. Tym samym pokazano sprawdzone, znane, lubiane rozwiązania. Mikrofony takie jak Blue Yeti nie powinny nikogo dziwić. Klasyka, która ciągle znajduje się w formie i pozostaje fantazją wielu początkujących youtuberów Podobnie w przypadku śnieżnej kulki, która w naszym kraju zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością.

blue yeti

Obok słynnych konstrukcji pojawił się również niewielki Raspberry. Mikrofon kosztujący 199 dolarów o dość interesującym kształcie i skórzanym wykończeniu. Mikrofon posiada zamontowany wewnątrz panel akustyczny, który nadaje studyjne brzmienie nawet w zwykłych warunkach. Oczywiście w jego obrębie nie brakuje odsłuchu, opcji wyciszania, a pasmo przenoszenia wynosi od 20 hz do 20 khz przy próbkowaniu 44100 lub 48000 Hz.

Dużo bardziej interesującym w naszym odczuciu segmentem są jednak słuchawki. Na IFA zaprezentowano wszystkie modele o bardzo intrygującym kształcie będące następcą modelu MOFI oraz kompletnie nową wariację.

Modele LOLA, SAIDE oraz ELLA charakteryzują się dość intrygującą konstrukcją, która definitywnie wyróżnia je na tle konkurencji. Dodatkowo wykonano je z trwałych materiałów, wyściełanych miękką skórą. Produkt premium w pełnym tego słowa znaczeniu. W przypadku najtańszego modelu, czyli LOLA, który kosztuje 250$ mówimy o 50 milimetrowych przetwornikach, impedancji 42 omów i paśmie przenoszenia od 15 Hz do 20 kHz.

słuchawki blue

SAIDE Kosztuje już 400 dolarów. W przypadku tego urządzenia oprócz samych słuchawek, których specyfikacja jest niemal identyczna jak w poprzednikach, dołożono coś ekstra. Mowa o wbudowanym Amplifierze, który posiada oddzielną baterię o pojemności 1000mAh pozwalającą na słuchanie do 12 godzin. Dalsze słuchanie odbywa się już bez wsparcia wzmacniacza. Moc wyjściowa to 240 miliwatów.

Najdroższy model, czyli Blue ELLA to wydatek rzędu 700 dolarów. W tym wypadku mówimy o przetwornikach wykonanych w technologii cytuję „planar magnetic” mają zapewnić najlepszą możliwą szczegółowość audio. Oczywiście wciąż mówimy o wbudowanym wzmacniaczu w tym wypadku z mocą 250 mW. Pasmo przenoszenia przy ELLI to od 20 hz do 20 khz, a bateria ponownie posiada 1000 mAh. Dodatkowo sprzęt posiada inteligentny system oszczędzania baterii. Słuchawki same w momencie kiedy nie są nałożone na głowę przestają grać, aby jak najefektywniej wykorzystać swoją moc podczas właściwej pracy i zapobiegać nieoczekiwanemu rozładowaniu.

Blue Ella

Oczywiście wszystkie z wyżej wymienionych słuchawek posiadają mikrofony na kablu, aby w razie potrzeby móc skorzystać z funkcji rozmowy. Nie są to też modele bezprzewodowe!

Dla fanów technologii wireless przygotowano zupełnie nową konstrukcję. Słuchawki Satellite to nowość w ofercie producenta kosztująca 400 dolarów. Wciąż stosunkowo sporo jak na polską kieszeń. Słuchawki łączą się z urządzeniami za pomocą bluetooth 4.1 w obrębie do 10 metrów.  Posiadają wbudowany system ANC, który oznacza, iż aktywnie redukują poziom hałasu z otoczenia. Jak sugeruje producent ich system działa lepiej, inaczej, efektywniej ze względu iż nie wycina szumu, a przekłada go na odrębną ścieżkę. Wszystko dzięki dedykowanym do tego celu dodatkowym 30 milimetrowym przetwornikom. Nie zabrakło ponownie wbudowanego wzmacniacza, a samo działanie to 24 godziny na BT, oraz do 8 w przypadku odpalonych dodatków w postaci ANC oraz amplifiera. Przetworniki w wypadku Sattelite posiadają rozpiętość od 16 Hz do 22000 Hz. Urządzenie posiada wbudowany mikrofon oraz port na jacka, gdyby nasze słuchanie trwało dłużej.

blue-satellite-headphones

I to wszystkie ciekawostki ze stoiska BLUE. Miejmy nadzieję, że produkty niebawem trafią w nasze ręce, a wówczas będzie mogli wzbogacić te suche informacje o więcej osobistych odczuć. To wszystko, a Wy jak zapatrujecie się na słuchawki premium? Komentarze są Wasze.

blog comments powered by Disqus
Najlepsze Słuchawki Dla Youtuberów? Zobacz Sprzęt Firmy Blue z IFA 2017