PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
QLED czy OLED - Którą matrycę wybrać w telewizorze?

Samsung Galaxy Note 8 na IFA 2017

Samsung Galaxy Note 8 na IFA 2017

Jesteśmy już po premierze Galaxy Note 8 oraz po targach IFA, gdzie o dziwo Samsung nadal prezentuje swoje telefony. Dlaczego o dziwo?

Czy Samsung jest nowym Apple?

W internecie ostatnio widziałem stwierdzenie iż "Samsung jest nowym apple" i kompletnie się z nim zgadzam. Pierwszym powodem potwierdzającym tezę jest organizacja własnych, dużych premier ogólnoświatowych jak np: premiera Note 8 w Nowym Jorku.

Drugim potwierdzeniem jest innowacyjność jaką wprowadzają do branży. Apple niestety oszczędza nam opadów szczęk i nie prezentuje ostatnio żadnych nowości. Dlaczego przytaczam ten temat? Bo IFA kojarzy się coraz to bardziej z małymi firmami oraz startupami. Brakuje na niej ciekawych premier, a jedyna rzecz jaka odstawała w tym roku od konkurencji telefonii komórkowej, to moim zdaniem fenomenalny LG V30.

Galaxy Note 8 na IFA 2017

Samo Apple nie ma swoich stoisk na IFA i woli przedstawiać dzieła na oddzielnych, własnych galach, tak jak to robi powoli Samsung. Oczywiście koreański Gigant na targach wystawia swoje inne sprzęty jak: monitory, lodówki czy smartwatche. Kwestia tego, że telefony znajdują się tam na "doczepkę". Tak samo jest w tym roku z Note 8. Został wystawiony tylko po to, by móc go "po dotykać". 

Galaxy Note8 - Czym się wyróżnia?

Jeżeli już o nim mowa to warto przytoczyć jego specyfikację. Na pierwszy plan wysuwa się podwójny aparat, niespotykany dotąd w Galaktycznej rodzinie. Oba obiektywy mają po 12 megapikseli oraz zdecydowanie wyróżniają się bardzo dobrą optyczną, a nie cyfrową stabilizacją obrazu OIS, funkcją live focus oraz Dual Camera. Co to oznacza w skrócie? Nagrania z ręki będą stabilniejsze, zdjęcia np: portrety będą idealnie wyostrzone na konkretnej sylwetce oraz będą one wykonywane przez 2 niezależne obiektywy. Jest tu także tryb Dual SIM. Jest to w końcu telefon biznesowy, a dzięki tej opcji nie trzeba będzie się martwić o kieszeń wypełnioną telefonami. 

Galaxy Note 8 na IFA 2017

Ogólne wrażenia

W  skrócie jest to większy S8 z rysikiem. Co oznacza, że raczej jest więcej pozytywów niż negatywów. Niestety te drugie odziedziczył również od swojego młodszego brata. Tył telefonu bardzo mocno się palcuje

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy Note 8 na IFA 2017