PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Laptopy gamingowe do 5000 zł |TOP 5|

Nowe Komputery od Lenovo + Lenovo Tworzy Gry Disneya na VR!

Nowe Komputery od Lenovo + Lenovo Tworzy Gry Disneya na VR!

Co prawda, nowe laptopy oraz komputery z serii Legion prezentowane były już na targach Gamescom w Kolonii, lecz po raz pierwszy pojawiły się one w Polsce. To jednak nie wszystko. Czym pochwalił się gigant z Chin i co mają do zaoferowania nowe maszynki do grania? Szczegóły poniżej.

Lenovo współpracuje z Disneyem

Uderzamy z grubej rury. Jednym z największych zaskoczeń była współpraca z prawdopodobnie  największym producentem bajek na świecie. Na czym ona polega? Otóż na nowy hełm VR od Motoroli oraz Lenovo stworzone zostaną gry na podstawie najpopularniejszych marek bajkowych/filmowych/komiksowych jak chociażby: IRON MAN VR, czy SPIDERMAN VR.

Na pokazie mogliśmy poczuć przedsmak kooperacji gigantów w formie zabawy jako rycerz JEDI. Już raz wspominaliśmy na naszym kanale oraz stronie na czym polega ta technologia i dlaczego jest rewolucyjna, ale warto przypomnieć. Przede wszystkim liczba kabli ograniczona jest tylko do jednego. Zazwyczaj korzystając z technologii VR zmuszeni jesteśmy do nadmiernej uwagi, bo w każdej chwili możemy potknąć się o kabel. Jeżeli ich nie ma to prawdopodobnie jakość wideo nie jest zaskakująca, a przeciętna jak to jest w przypadku Samsung Gear VR. Oprócz tego, jeżeli po pokoju nie są rozstawione sensory, to nasz ruch jest mocno ograniczony. Liczą się tylko wtedy ruchy samej głowy, a nie całego ciała. W tym przypadku oba te mankamenty znikają, dlatego ten model ma ogromny potencjał. Co oprócz tego?

SPIDERMAN VR

30 Days to PRO

To nie koniec atrakcji. Lenovo chwalił się współpracą z influancerami oraz wynikami zasięgów w social media. Kampania 30 days to pro wyłoniła 5 najlepszych graczy CS:GO, którzy od teraz należą do drużyny sponsorowanej przez Komputronik oraz Lenovo.

Nowe komputery Legion typu Desktop

Przedstawiono 4 nowe modele, które przeznaczone są dla różnych rodzajów klientów. Od tych najbardziej wymagających graczy, po pracowników biurowych, wymagających lekko wychodzącego po za standardy sprzętu. Wizualnie prawie niczym się od siebie nie różnią, jednak tylko jeden model wychodzi przed szereg. Jest to Legion Y720 CUBE. Jak sama nazwa podpowiada, ma on przypominać bryłę, która na dodatek jest przenośna. Na wierzchu obudowy wystaje rączka, dzięki której możemy swój komputer przenieść w inną lokalizacje. Nie jest to jednak laptop ponieważ w środku znajdują się pełnoprawne karty graficzne, bez znacznika M. Dokładniej jest to GTX 1070 oraz 1080 od Nvidi, natomiast sercem, albo raczej procesorami są najnowsze I3, I5 lub I7. Do wyboru, do koloru.

Wspominałem o kliencie "biurowym". Ten zadowoli się zapewne kartą graficzną GTX1060, która wchodzi w skład zestawu Y520 TOWER. Na jego pokładzie również znajdują się procesory 7 generacji od Intela. Oba podane powyżej modele wspierane są przez technologię Oculusa.

Legion Y720 CUBE

Lenovo przechwala swój model Legion Y720 Tower jako produkt "wydajny". To oznacza, że na jego pokładzie znajduje się już nie tylko zestaw złożony z podzespołów Intela oraz Nvidi, ale również AMD Ryzen oraz AMD RX570. Jeżeli wybierzemy jednak opcję pierwszą, to w zestawie ponownie do wyboru  karta graficzna GTX, ale 1070. 

Ostatnim prezentowanym modelem był komputer Lenovo Y920 Tower w którego wnętrzu znajduje się chociażby karta graficzna GTX 1070/1080 oraz procesory Intela 7 generacji, np: i7-7700k, które tym razem można podkręcać, bez większego ryzyka. 

Nie jestem w stanie podać wam konkretnych specyfikacji, ponieważ większość elementów jest "ruchoma" - modele dostępne są w kilku różnych wariantach. To co jest w nich stałe to obudowa oraz producent podzespołów. Niekoniecznie modele. Tak na prawdę, na stronie producenta macie kilka dostępnych wariantów.  Wspomniałem wam już o tym, że obudowy są podświetlane?

Laptopy

Zdecydowanie w tej gałęzi komputerowej jest mniej opcji. Y920 to propozycja dla "hardkorowców". Występuje w nim procesor Intela z możliwością podkręcenia oraz karta graficzna z serii 1070. Jest to produkt przygotowany dla osób zainteresowanych VRem. Przekątna ekranu wynosi 17 cali, rozdzielczość to FULL HD, a klawiatura podświetlana w kolorach RGB jest mechaniczna.

Y720 to propozycja dla mniej wymagających, ale nadal graczy. Nvdia 1060 powinna zadowolić każdego gracza, utrzymującego średnie/wysokie standardy. W przypadku tego modelu ekran jednak jest mniejszy, bo 15 calowy.  Klawiatura jest również podświetlana, lecz nie mechaniczna. 

Moduł do MOTO Z2

Czym byłoby Lenovo bez Motoroli? Prawdopodobnie nadal wielkim gigantem... ale takim, który nie potrafi korzystać z telefonu. Do smartfona Motorola Z2 zaprezentowano nowy moduł w formie gamepada. Same przyciski byłyby za proste. W środku znajduje się również dodatkowy akumulator, by przyjemność starczyła Wam na dłużej. Jak Wam się podobają propozycje od Lenovo? Napiszcie w komentarzu.

blog comments powered by Disqus
Nowe Komputery od Lenovo + Lenovo Tworzy Gry Disneya na VR!