PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 3 Kapsułkowych ekspresów wysokiej jakości

Złotówki Na Steam, Send Nudes, CCleaner Niebezpieczny - VideoNews #122

Złotówki Na Steam, Send Nudes, CCleaner Niebezpieczny - VideoNews #122

Witam Was bardzo serdecznie w 122 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o mocy nowych iPhonach, ciekawych hakerskich okupach oraz gorących procesorach AMD.

Gorące Procesory AMD 

A zaczynamy od gorącej sprawy. Jeżeli choć troszkę interesujecie się rynkiem procesorów, to z pewnością znacie, nie zawsze trafne podejście do procesorów AMD, jakoby te mocno się grzały. AMD reaguje i działa z myślą inteligentnego podejścia do środowiska Firma Qarnot, postanowiła wykorzystać ciepło wydobywające się ich procesorów. W jaki sposób? Procesory, które są wykorzystywane przez profesjonalistów potrzebujących dużej mocy obliczeniowej wstawiane są w komputerach zamkniętych w sporej wielości... grzejnikach. Ciepło wydobywające się z procesorów wykorzystywane jest w Paryżu, gdzie darmowo ogrzewa domy. Ale pewnie powiecie, że jak darmowo, jak trzeba płacić za prąd do komputera. Prąd opłacają firmy, które wykorzystują moc komputera. Obecnie w Bordeaux rozpoczął się proces montowania tego typu sprzętów w domach najuboższych mieszkańców miasta a w przyszłości firma odpowiedzialna za projekt – Qarnot, ma w planach budowę kotła do ogrzewania wody użytkowej w domach jednorodzinnych.  

Qarnot Grzejnik

Mocny iPhoneX 

W ubiegłym tygodniu odbyła się premiera najnowszego iPhone 8 i 8 Plus. Ta nie spotkała się niestety z ogromnym zainteresowaniem jak przy poprzednikach, najwyraźniej każdy czeka na nowego iPhone X, który to w geekbench okazał się najwydajniejszym obecnie smartfonem na rynku. W ty tygodniu posiadacze iPhone'a od 5S w górę, iPod'a szóstej generacji oraz nowszych iPadów dostali możliwość zaktualizowania swojego urządzenia do najnowszego IOS 11. 

iPhone

Unikaj CCleaner jak ognia 

Korzystacie lub korzystaliście z CCeaner-a? Jeżeli korzystacie to z przyczyn bezpieczeństwa zalecana jest jego aktualizacja, ponieważ ten zawiera w sobie niebezpiecznego potworka. Hakerzy wrzucili malware w pliki CCleanera, a te zostały odkryte na serwerach Avasta, które to zostały nim zarażone. Jak donosi Cisco, właściciele Avasta oraz CCleanera najnowsza aktualizacja powinna zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, jednak co najmniej pięć milionów urządzeń może być na chwilę obecną zagrożone. 

CCleaner

Logo bardziej ekologiczne? 

Już było o ekologi, ale teraz podejdziemy do tematu troszkę od innej strony. Logo firmy, im większej tym jest częściej drukowane. Ludzie z inicjatywy Ecobranding postanowili ruszyć z pierwszymi przesłankami, by spróbować zadbać o nasza planetę dzięki obniżeniu ilości tuszu, jaką marki przeznaczają na druk swoich Logo. Zobaczcie, jak wyglądają proponowane loga i ile mniej tuszu trzeba zużyć na ich druk.  

EcoBranding McDonald

Send Nudes 

Ataki hackerskie w obecnych czasach to już nic specjalnego, podobnie jak okupy, najczęściej w krypto walutach, za skradzione dane z naszych czy wielkich firm dysków. Zespół MalwareHunterTeam odkrył nowy rodzaj wirusa – nRanomware. Czym ten się wyróżnia? Zamiast bitcoinów czy innej waluty, żąda od użytkownika... nagich fotek. Nie wiadomo czy to tylko żart, jednak faktycznie oczekuje od osoby, której zaszyfrował dysk co najmniej 10 nagich zdjęć. Ciekawe, ile osób postanowiło by wysłać takowe pliki. 
SendNudes

Youtube Plus 

Nadchodzą nowości od YouTube, o wielkości pokroju usługi YouTube RED, która to swego czasu zaskoczyła opcjonalnym wprowadzeniem na materiałach opłaty za obejrzenie treści. YouTube Plus, bo tak ma się nazywać nowość od giganta z Mountain Viev ma zawierać w sobie możliwość odtwarzania wideo w tle, również po zablokowaniu ekranu oraz parę innych mniejszych nowości. Niestety nie wiadomo specjalnie nic więcej, ponieważ informacje pochodzą od serwisu Android Police, który prześwietlił aplikację na Androida w wersji 12.37. Bardzo prawdopodobne, że Plus będzie dodatkiem w aplikacji płatnym, mam prywatnie nadzieje, że przynajmniej nie w formie abonamentu.  

Youtube Plus

Adblock Poziom Wyżej 

W zeszłym tygodniu mówiłem wam o wprowadzeniu przez ThePirateBay zmiany monetyzacji strony, która w późniejszym czasie okazała się prawdą. Na czym polega ta zmiana? Od teraz użytkownicy, przypomnijmy, że nielegalnej witryny ThePirateBay, nie spotkają się z reklamami, jednak strona będzie pobierała część mocy ich komputerów, by kopać kryptowalutę Monero. Co jednak jest w tym ciekawe, wspomniałem też w minionym tygodniu, że wkrótce zawita AdBlock, który będzie w stanie to blokować. I wiecie co? Już teraz możecie się przed tym chronić przy użyciu AdBlock Plus, który zawiera w najnowszej wersji specjalny filtr, pomagający wyminąć ten sposób zarabiania strony. Prawdopodobnie proces tworzenia odpowiedniego filtru trwał by dłużej, niestety wielu użytkowników zgłaszało problem z obciążaniem przez stronę ich procesorów nawet do 100% ich wydajności. 

AdBlockPlus

Złotówki na Steam 

W co gracie obecnie na Steam? Platforma, na której znajdziemy Dote 2, Counter Strike – Global Offensive oraz niezwykle popularnego ostatnimi czasy Player Unknown Battleground (który niezwykle pożera moje wieczory), doczeka się nowości. Co powiecie na płacenie podczas słynnych letnich, jesiennych czy świątecznych wyprzedażach w złotych? Portal lowcygier.pl przedstawił informacje, że Steam ma wprowadzić kolejne waluty na swoją platformę i wśród nich ma się znaleźć właśnie złoty, który to ma się pojawić jako opcja już przed jesiennymi wyprzedażami. Najprawdopodobniej niektóre gry będą kosztować mniej jak wcześniej w euro, jednak w dalszym ciągu nie spodziewałbym się niezwykle wysokich obniżek.   

Steam

Krótkie Newsy: 

Amazon Po Polsku 

Amazon coraz bardziej otwiera się na Polskę. Już teraz na aplikacji mobilnej można robić zakupy w języku Polskim. 

Zapłać Więcej za Iphone'a 

Apple podnosi cenę za naprawę stłuczonych ekranów w najnowszych iPhone'ach. Ceny wymiany w wspieranych serwisach wzrosły o 100zł. 

Minecraft Reborn 

Minecraft staje się coraz to bardziej między platformowy. Od teraz można grać w jedna i tą samą wersję na Xbox One, Android, iOS, Windows 10 oraz Nintendo Switch (w najbliższej przyszłości). Nie będzie możliwości crossplay z konsolami od Sony.  

Samsung Nielubiany W Chinach 

Samsung doczekał się nieprzychylnej prasy przy premierze swojego najnowszego Galaxy Note8 w chinach, gdzie przez niezwykle wysoką cenę i nie najlepsze kontakty na linii Chiny- Korea, został zamówiony przez zaledwie ponad 20 tysięcy osób.  

blog comments powered by Disqus
Złotówki Na Steam, Send Nudes, CCleaner Niebezpieczny - VideoNews #122