PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Prostownice do włosów do 150 zł |TOP 7|

Nienaprawialny Note8, Samsung ci Zapłaci, Bateria z Wody - VideoNews#120

Nienaprawialny Note8, Samsung ci Zapłaci, Bateria z Wody - VideoNews#120

Witam Was bardzo serdecznie w 120 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o animowanych emoji, nietypowym etui na iPhone-a oraz nowym ThePirateBay!

Pomocna Tesla

A zaczynamy od Tesli. Pewnie słyszeliście o ostatnio nękającym Amerykę huraganie IRMA. Mieszkańcy Florydy zmuszeni są do ewakuacji, przez co tworzą się ogromne korki oraz znacznie zwiększyło się zapotrzebowanie na paliwo. I tutaj wchodzi Tesla, która do swoich modeli S i X sprzedaje te same akumulatory, jednak z różną pojemnością, oryginalnie zablokowaną przez oprogramowanie. Teraz firma Elona Muska pozwoliła ze względu na okoliczności ściągnąć blokadę, by każdy mógł zajechać więcej kilometrów, a dokładniej nawet kolejne 50. Wcześniej co prawda dało się to zrobić, jednak wiązało się to z kosztem od 4000 do 9000 dolarów.

Tesla

Jak Dobrze Rozebrać Samsung Galaxy Note8

Dopiero co wróciliśmy z targów IFA w Berlinie i mogliśmy się lekko bliżej przyjrzeć najnowszemu smartfonowi od Samsunga – Galaxy Note8. Jeżeli interesuje was nasza relacja z targów oraz pierwsze wrażenia z korzystania z Samsunga, zapraszam was do opisu oraz karty w górnym rogu ekranu! Zanim dostaliśmy do testów (test jak szybko będzie to możliwe), do swoich rąk dostał smartfona popularny portal rozbierający i sprawdzający możliwości naprawy sprzęt - Ifixit. Jak się okazało wcale nie tak łatwo jest naprawić najnowszego Note, największe wady to tylny panel, który trzeba specjalnie odkleić przy każdej potrzebie jego naprawy oraz ekran, który również jest mocno przyklejony i ciężko go odkleić nie uszkadzając smartfona, po czym później ciężko go z powrotem prawidłowo przykleić. Za to zaletą przy naprawie jest modularność części, które łatwo wymienić oraz standardowe śrubki krzyżaki, które łączą elementy. Ocenę jaką uzyskała nowa Galaktyka to 4 i warto tu przypomnieć, że Surface dostał 0 na 10, a Samsung Galaxy S8 podobnie 4 na 10. Jeżeli jednak interesuje was jak wytrzymały jest Note8 to zapraszam was do materiału Zaca z kanału Jerryrigeverything, który bardzo boleśnie potraktował najnowszego Samsunga.

Rozebrany Note8

Animowane Emoji

Niedawno mówiłem wam o nowych emoji, ale co powiecie na animowane emoji, które będą reagować jak wy? Na naszym kanale mogliście zobaczyć z relacji IFA nową funkcjonalność Sony Xperii XZ1, dzięki której można w minutę zeskanować całą twarz by później zobaczyć jej model 3D. W kodzie źródłowym iOS 11 znaleziono informacje o Animoji, które miałby używać nagranego głosu i mimiki twarzy użytkownika nowego iPhona. Wyobrażacie to sobie? Emoji, które ruszają się jak ty i mówią twoim głosem?

Ludzka Twarz

Elektryczne Plany Ubera

VideoNews bez Ubera, to chyba już nie VideoNews. Tym razem kolejne plany przewoźnika! Za 8 lat Uber chce, by samochody po Londynie były wyłącznie tymi elektrycznymi! Już w Londynie jeździ 150 samochodów nie emitujących spalin, a szefostwo firmy chce wymusić kolejnych kierowców, do zmiany pojazdu na właśnie takie. Jak to wygląda z kosztami? Uber chce wynagradzać kierowców, którzy wymienią samochód na hybrydę lub elektryka w wysokości ok. 23 tysięcy złotych, co więcej tysiąc londyńczyków, którzy wymienią samochód dostanie 1500 funtów na rękę.

Uber

Samsung CI Zapłaci

Wracamy do Samsunga, co powiecie na 200 tysięcy dolarów od właśnie tego producenta? Dokładnie taką kwotę dostaniecie od koreańskiej firmy za odnalezienie błędu w ichniejszym oprogramowaniu, która ma wpływ na bezpieczeństwo. Smartfony, które są objęte programem znajdziecie w opisie. To jak, hakujemy?

Ciekawe Etui na Iphone'a

A teraz kolejna ciekawostka dla użytkowników smartfonów z nadgryzionym jabłkiem. Za ok. 280zł kupicie PodCase, czyli specjalne etui na iPhona, które naładuje twój smartfon oraz AirPodsy, będąc dla nich stacją dokującą. Case to powerbank 2500mAp ładowany USB typu C, który naładuje iPhone lub jak wolimy czterdzieści razy AirPodsy. Całość co prawda jest projektem na Kickstarterze, jednak projekt wygląda naprawdę obiecująco, zwłaszcza, że twórcy obiecują, że prócz wersji dla iPhone 7 i 7+ powstanie dodatkowa dla nadchodzącej 8.

PodCase

Jak Oszukać Asystenta Głosowego?

W Polsce raczej nie korzystamy z asystentów głosowych, przede wszystkim przez brak ich polskiej wersji. Niestety na spolszczenie dalej musimy czekać. Jednak dzisiejszy news odnosi się zupełnie do czegoś innego, otóż asystenci głosowi mogą zostać oszukani i udowodniły to badania naukowców z Chin, a dokładnie z Uniwersytetu Zhejiang, tworząc jednocześnie nowy rodzaj ich ataku nazwany Dolphin Attack. Jak to dział, takimi asystentami można sterować przy pomocy ultradźwięków, których ludzie nie są w stanie usłyszeć. Naukowcy nagrali odpowiednie komendy i przetworzyli je na częstotliwość powyżej 20 kHz, tak, że człowiek nie jest w stanie ich usłyszeć, jednak jak się okazało - nasze smartfony już tak. Nie chcę nawet myśleć, jak to może zostać użyte w nieodpowiednich rękach, zwłaszcza, że takowe systemy są już używane w samochodach. Ciekawe jak zareagują na to producenci asystentów.

Jak Zwrócić Sobie Podatki ft. UE

W życiu są trzy pewne rzeczy: śmierć, komary latem i podatki! I ten trzeci pewniak Unia Europejska chce odzyskać od gigantów technologii, którzy niechętnie je w Unii płacą. Ta batalia trwa już od dłuższego czasu, jednak jaki jest najnowszy pomysł? UE wychodzi z inicjatywą, by giganci płacili podatki w miejscach, gdzie uzyskują nawet najmniejsze zyski. Obecnie jest to jednak tylko pomysł, niestety jak wszedłby on w życie są możliwe wzrosty opłat jak np. więcej płatnych aplikacji na smartfony czy podwyżka cen zakupów internetowych na Gearbest czy Amazonie.

Bateria Z Wody

Samsung Galaxy Note 7 pokazał, że z baterią nie ma żartów i cieszmy się, że jest już nowy. Warto tez wspomnieć, że Samsung przeprosił za incydenty i zwrócił na to uwagę nawet podczas premiery najnowszego Note. Jednak nie o tym teraz, teraz o nowych akumulatorach, które mają bazować na... wodzie! Co prawda w dalszym ciągu będzie to akumulator litowo-jonowy, jednak w tym wypadku elektrolit będzie opierał się przede wszystkim na wodzie. Wcześniej odbywały się podobne próby, niestety jak się teraz okazało, nie dało się tego dokonać przez zbyt wysoką koncentrację soli. Jak już się udało, to niestety przyszedł do nas kolejny problem! Otóż takowa bateria będzie w stanie działać przez zaledwie 70 cykli, przez co nie uda się jej wykorzystać w smartfonach czy laptopach. Warto jednak na to spojrzeć, bo to kolejny krok w rozwoju naszego pięknego świata technologicznego.

Bateria Alkaiczna

The Birate Bay na Dyskach Google

Korzystacie z The Pirate Bay? Ten oficjalnie został jakiś czas temu uznany z nielegalny, jednak w dalszym ciągu on działa. Teraz jednak nielegalne treści lubią być wrzucane przez piratów na popularny Dysk Google. Podobno Hollywood i inne firmy roszczące prawa do swoich treści zgłosiło do Google 5000 wniosków o usunięcie poszczególnych plików. Od 1998 roku w Stanach obowiązuje ustawa, która zabrania tworzenia i rozpowszechniania technologii, która może naruszać cudzą cyfrową prywatność. Ciekawe jakie będą konsekwencję dla Google oraz ostatecznie dla nas, użytkowników darmowej chmury.

Krótkie Newsy

Darmowy Telefon Na Lotniksu

Jeżeli nie macie przy sobie telefonu na Lotnisku Chopina to będziecie w stanie zadzwonić za darmo z telebudki, która jest zamontowana zarówno po stronie polskiej jak i po odprawie.

Aktualizacja WhatsApp

Nadeszła kolejna aktualizacja WhatsApp, teraz będziecie mogli odtwarzać filmiki z YouTuba od razu w aplikacji i do tego w przemieszczającym się okienku.

Nowy Dystrybutor Xiaomi

Już ABC Data nie jest monopolistą dystrybucji produktów Xiaomi na polskim rynku. Ingram Micro Poland to kolejna firma, która tym się zajmie i oznacza to dla nas tyle, że prawdopodobniej szybciej i więcej produktów wspomnianego producenta zawita do Polski.

HDR Netflix

Nadeszła aktualizacja Netflixa, która umożliwia większej liczbie telefonów odtwarzać materiały w trybie HDR.

blog comments powered by Disqus
Nienaprawialny Note8, Samsung ci Zapłaci, Bateria z Wody - VideoNews#120