PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

NVIDIA Napędzi Samojezdne Ciężarówki z Deutsche Post DHL

NVIDIA Napędzi Samojezdne Ciężarówki z Deutsche Post DHL

Autonomiczne auta są przyszłością, okazuje się, że nie aż tak odległą, jakby się wydawało. Pierwsze samobieżne ciężarówki dostarczać już będą paczki w 2019 roku, a za ich obsługę odpowie, między innymi, układ od NVIDIA.

Ciężarówka bez kuriera już w 2019 Roku - chip NVIDIA za sterem

NVIDIA we współpracy z niemieckim spedytorem Deutsche Post DHL Group (DPDHL) będzie opracowywać flotę samojezdnych samochodów ciężarowych. Auta zaczną wykonywać kursy już w 2019 roku. DHL wyposaży swoje ciężarówki w system samobieżny od ZP, który korzystać będzie z technologii NVIDIA. DPDHL posiada obecnie flotę pojazdów elektrycznych StreetScooter, które mogą zostać wyposażone w liczne sensory od ZF, w tym kamery, lidar i radar, które dostarczać będą informacje do systemu ZF ProAI. Przewidziane jest ulepszenie 3400 pojazdów. Według NVIDIA, system będzie na tyle inteligentny, że dostarczy przesyłkę pod same drzwi.

DPDHL StreetScooter

DPDHL wyposaży lekkie, elektryczne ciężarówki w samoprowadzący system ZF ProAI, oparty o technologię NVIDIA DRIVE™ PX, by zautomatyzować transport i dostarczenie paczki, włącznie z "ostatnią milą" dostawy. Przewiezienie paczek z centrali do ich ostatecznych miejsc docelowych jest uważane za najbardziej złożony i kosztowny aspekt zarówno kurierki, jak i dostaw e-commerce.

Sprawdź najlepsze karty graficzne>>>>>

NVIDIA Robotaxi

Ostatnia część podróży jest często najtrudniejsza dla pojazdów, ponieważ muszą jeździć i parkować, na przykład, w dzielnicach mieszkalnych. NVIDIA ujawniła również specjalny mini superkomputer dla pojazdów samojezdnych. Technologia oznaczona jako Pegasus używa sztucznej inteligencji do prowadzenia zautomatyzowanych taksówek. Nowy S0C będzie w stanie wykonać 320 bilionów informacji na sekundę, dziesięć razy więcej niż PX2. Producenci samochodów, współpracujący z NVIDIA, zaczną korzystać z Pegasusa od drugiej połowy 2018 roku. Wymagania obliczeniowe robotaksówek są ogromne. Postrzeganie świata przez wysokiej rozdzielczości kamery 360 stopni, radary i lidary, lokalizowanie pojazdu z dokładnością do centymetra, śledzenie uczestników ruchu drogowego i ludzi wokół samochodów, czy planowanie bezpiecznej oraz wygodnej drogi celu, to wyzwania, jakim muszą sprostać.

DPDHL jest jednym z partnerów, którzy korzystać będą z komputerów NVIDIA Drive PX, choć nie do końca wiadomo, w jakim stopniu zintegrowano nowego Pegasusa.

Jakie karty graficzne są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu kart graficznych z 11/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które karty graficzne warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1ZOTAC GTX 1060 3GB AMP EDITION ZOTAC GTX 1060 3GB AMP EDITIONBest of the best!
2Sapphire Pulse Radeon RX 570 4GB Sapphire Pulse Radeon RX 570 4GB Sprawdź sam
3ZOTAC GeForce GTX 1050 Ti Mini ZOTAC GeForce GTX 1050 Ti Mini Ten ma niezłą cenę!
4Sapphire Pulse Radeon RX 560 2 GB Sapphire Pulse Radeon RX 560 2 GB Polecany model
5Gigabyte GeForce GTX 1050 D5 2GB GDDR5 128 bit Gigabyte GeForce GTX 1050 D5 2GB GDDR5 128 bit Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 5 Kart Graficznych do 1000 zł

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
NVIDIA Napędzi Samojezdne Ciężarówki z Deutsche Post DHL