PODPOWIEDZI:

Nadchodzący GTX 1070 Ti ma Mieć Zablokowane Zegary!

Nadchodzący GTX 1070 Ti ma Mieć Zablokowane Zegary!

NVIDIA przygotowuje najnowszą kartę graficzną opartą o architekturę Pascal do premiery pod koniec października. W sieci pojawiają się plotki, że ma ona mieć zablokowane zegary, by nie konkurować bezpośrednio z GTX 1080.

GTX 1070 Ti w potrzasku - podkręcanie może być wykluczone!

Wielu wątpiło w to, że w najbliższym czasie NVIDIA uraczy nas jakąś premierą, szczególnie w obliczu mało udanego startu AMD Vega, do której napędzenia potrzeba małej elektrowni. Dzisiaj już wiemy, że pod koniec października na rynku pojawi się GTX 1070 Ti, który ma być gwoździem do trumny flagowca od czerwonych. Na portalach zawrzało jednak wieczorem po ujawnieniu pewnej plotki, jakoby GTX 1070 Ti miał mieć zablokowane zegary, by uniknąć wewnętrznej konkurencji, bo nowa jednostka ma być o około 300 zł tańsza od GTX 1080. Oliwy do ognia dolewa fakt, że wielu od początku upatrywało w nowym produkcie odpadu poprodukcyjnego, który nie spełnił wymagań, by trafić do pełnoprawnych GTX 1080, ale był wciąż w dużej mierze funkcjonalny. Wiadomym jest, że jeżeli karta jest z gorszej jakości krzemu, który nie przeszedł kontroli dla wyższego modelu, to i podkręcać się dobrze nie będzie, o ile w ogóle da radę utrzymać stabilność po jakimkolwiek podniesieniu zegarów. To przeświadczenie łączy się w logiczną całość z dzisiejszymi rewelacjami, dając im trochę więcej wiarygodności, albowiem NVIDIA znana jest z blokowania zegarów z poziomu VBIOS.

Zobacz najlepsze zestawy komputerowe na rynku!>>>

GTX 1070

GTX 1070 Ti - specyfikacja

GTX 1070 Ti wyposażony będzie w lekko okrojony procesor graficzny Pascal GP104. Do przeprowadzania obliczeń wystarczyć więc będzie musiało 19 bloków SM, które przekładają się na 2432 procesory strumieniowe CUDA oraz 152 jednostki mapowania tekstur.Rasteryzatory pozostają bez zmian na poziomie 64 jednostek, szyna także nie ucierpiała, więc dalej mamy 256-bitową magistralę pamięci. Co do taktowań, to te bazowe wyniesie 1607 MHz, a przy funkcji Boost osiągnie 1683 MHz. Na uwagę zasługuje fakt zastosowania pamięci GDDR5 zamiast GDDR5X, którą znaleźć można w odświeżonych GTX 1060.

blog comments powered by Disqus
Nadchodzący GTX 1070 Ti ma Mieć Zablokowane Zegary!
Autor: Paweł Rudy