PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Recenzja Razer Phone 2 - nie dla każdego gracza

Qualcomm Banuje Smartfony Apple w Chinach!

Qualcomm Banuje Smartfony Apple w Chinach!

Jak się okazuje, firma Qualcomm pozywa Apple z zamiarem zablokowania sprzedaży iPhone'ów na rynku chińskim! Czy amerykańska firma ma szansę obronić się w sytuacji nieprawnego wykorzystywania patentów? Może pozew jest bezzasadny? Sprawdźmy!

Wojna... wojna nigdy się nie zmienia...to dość znany cytat z równie znanego medium. Również w przypadku "wojen patentowych" niewiele się zmienia i w głównej mierze chodzi o to samo - nieprawne wykorzystywanie różnej maści rozwiązań technologicznych. Apple znane jest z tego typu praktyk, ale warto wspomnieć, iż to Qualcomm jako pierwszy został pozwany przez jankesów!

Apple Kontra Reszta Świata

Wojna pomiędzy tymi dwoma gigantami technologicznymi rozpoczęła się już w styczniu tego roku. O co poszło? Nie, tym razem nie o patenty! Chodziło o praktyki monopolistyczne, w których Qualcoom zostało oskarżone m.in. o znaczne zawyżanie cen za swoje układy, co nie spodobało się specjalistycznej komisji w USA. Podobna sytuacja spotkała firmę jeszcze w Chinach i Korei Południowej. 

Szukasz Dobrego Smartfona? Oto Przydatne Rankingi Dla Ciebie>>>

Walka Dwóch Gigantów

Jak widzimy, każda firma ma coś za uszami. Qualcomm ma zamiar odeprzeć nagonkę Apple poprzez atak - nawet dzieci wiedzą, że najlepszą obroną jest właśnie atak! Czym zawiniło Apple? Wg oficjalnych doniesień, gigant z Cupertino nieprawnie wykorzystał aż trzy patenty, które dotyczą w głównej mierze:

  • Power Managment - zarządzanie energią
  • Force Touch - technologia odpowiedzialna za odczytywanie poziomu siły nacisku naszego palca

Co ciekawe, owe patenty nigdy nie zostały zastrzeżone przez producenta procesorów, co za tym idzie, roszczenie w oczach Apple jest obecnie kompletnie bezzasadne. Rzekomo przy samych negocjacjach prowadzonych przez obydwu graczy, temat powyższych patentów nie był w ogóle poruszany. Czy to rzeczywiście wystarczy Apple do obrony przez atakiem Qualcomma? 

Kto Wygra Wojnę Patentową

Czy decyzja o zablokowaniu sprzedaży iPhone'ów na terenie Chin jest w ogóle realna? Śmiem wątpić. Gigant z Cupertino posiada wiele kontrargumentów w stosunku do Qualcomma. Ci drudzy są z góry skazani na porażkę, a dowodem na to jest lipcowy pozew o nieprawne wykorzystywanie sześciu patentów, który odbił się bez echa. Zapewne podobnie będzie również w tym przypadku. Jednakże, najbardziej może ucierpień przede wszystkim opinia firmy na światowych rynkach. Jak będzie wyglądał koniec tego sporu wgWaszej opinii? Zapraszam do komentowania!

blog comments powered by Disqus
Qualcomm Banuje Smartfony Apple w Chinach!