PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Test oczyszczacza powietrza Philips Dual Scan AC3858/50

Pozwy na Apple, Kradzież Animoji, UBER Miasto – VideoNews #126

Pozwy na Apple, Kradzież Animoji, UBER Miasto – VideoNews #126

Witam Was bardzo serdecznie w 126 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę Wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi problemach Apple, Uber Mieście oraz wybuchowej Motorolli.

Koniec Apple w Chinach? 

A zaczynamy dziś pozwu Qualcomm-a na Apple w chinach, którego celem jest zbanowanie na tamtejszym rynku iPhone-ów. Czym sobie nagrabiło Apple?  Po raz kolejny słyszymy o nieprawnym wykorzystaniu kolejnego rozwiązania technologicznego. Gigant z Cupertino bezprawnie wykorzystał trzy patenty Qualcomm-a dotyczące zarządzania energią oraz odczytywania siły nacisku naszego palca na ekran. Sam Qualcomm nie zastrzegł patentów do swoich rozwiązań, więc dla Apple oskarżenia są bezzasadne. Jak myślicie, czy uda się zablokować sprzedaż iPhone-ów na rynku chińskim? Jednak nie są to jedyne problemy firmy z nadgryzionym jabłkiem w Chinach. Tamtejszy rząd postanowił zablokować w najnowszych Apple Watch-ach możliwość korzystania z wbudowanej w nich eSIM. Dlaczego tak się stało? W Chinach najwięksi operatorzy komórkowi są własnością państwa, które to natomiast lubi kontrolować swoich obywateli.  Karty eSIM najwyraźniej stanowią zbyt duże obciążenie w temacie kontroli dla rządu. Apple w najbliższej przyszłości zamierza wystosować odpowiednie pytania do blokujących funkcję operatorów. Jak widać gigant z Cupertino nie ma najłatwiejszego życia w Chinach. 

Apple Watch series 3

Nie Takie Nowe Animoji 

Zostajemy przy problemach Apple. Jedną z nowości na rynku smartfonów, którą chwaliło się Apple przy premierze iPhone'a X, są Animoji. Jak się jednak okazuje, Apple zostało w minionym tygodniu poznawane, właśnie za naruszenie znaku towarowego jakim jest nazwa "Animoji". Od 2014 roku w  AppStore można znaleźć aplikację, która obsługuje wiadomości tekstowe i ma dokładnie tą samą nazwę.  Firma odpowiedzialna za apkę twierdzi, że Apple było świadome o istnieniu aplikacji i nawet próbowało wykupić prawo do znaku towarowego przed premierą nowych smartfonów, jednak jak to się nie udało, nic sobie z tego faktu nie robiąc gigant z Cupertino postanowił przestawić światu swoją funkcję pod właśnie tą nazwą.  Sama apka została pobrana ponad 180000 razy i w dalszym ciągu jest dostępna w sklepie z aplikacjami.  Najprawdopodobniej całość zakończy się odszkodowaniem i ostateczny przywłaszczeniem sobie znaku towarowego, zobaczymy jednak jak faktycznie skończy się cała sytuacja w najbliższej przyszłości.  

Animoji

Jak korzystasz z WPA 2 możesz mieć problemy 

Korzystacie z zabezpieczenia swojego Wi-Fi o standardzie WPA 2? Jeżeli tak, to możecie mieć poważne problemy. Belgijscy specjaliści znaleźli w owym zabezpieczeniu poważną lukę. Jak bardzo poważny jest problem? Luka pozwala na zhackowanie nawet sieci, która jest chroniona hasłem, przez co hakerzy mają możliwość "nasłuchiwania" wszelakich połączeń naszej sieci zarówno w zakresie lokalnym jak i globalny. Jak twierdzą Belgowie, praktycznie każde urządzenie z WiFi jest obecnie podatne na atak, przede wszystkim te, które posiadają androida 6.0 i wyżej, ponieważ system z zielonym robocikiem posiada w sobie błąd, który pozwala w prosty sposób hackerom przechwytywać i manipulować naszymi danymi. Na razie nic nie możemy z tym zrobić, jednak Google ogłosiło, że 6. listopada zostanie wypuszczona łatka, która ma rozwiązać problem. Niestety nic nam nie wiadomo, by podobna łatka miała zostać rozesłana na urządzenia ze starszymi wersjami Androida. Co właściwie oznacza to przykre odkrycie? Żadna z sieci bezprzewodowych nie jest obecnie bezpieczna. 

wpa2

Miasto Autonomicznych Samochodów 

No dobra, to przejdźmy od czegoś bardziej spokojnego. Może słyszeliście o wypadkach autonomicznych samochodów? Jakiś czas temu mówiłem wam o zainteresowaniu Ubera samochodami bez kierowców. Firma skłócona z taksówkarzami na całym świecie we współpracy z Volvo zamierza w najbliższej przyszłości zastąpić swoich kierowców autonomicznymi pojazdami. Niestety przez wypadki pojazdów firma postanowiła zainwestować w sztuczne miasto, które ma służyć do testowania pojazdów i udoskonalania technologii. ALMONO, bo tak się nazywa sztuczne miasto zawiera w sobie szereg skrzyżowań i rond. Co ciekawe w ALMONO mają pojawić się sztuczni piesi oraz samochody, tak by móc testować pojazdy w każdych okolicznościach. Najbardziej pozytywną wiadomością jest na pewno fakt, że Uber nie jest samolubny i twierdzi, że ALMONO będzie udostępniane również innym producentom, tak by na naszych drogach było jak najbezpieczniej.  

ALMONO

Pixel Nie Taki Wytrzymały 

Kojarzycie testy wytrzymałości popularnego kanału JerryRigEverything? Jeżeli nie to rzutem na taśmę powiem wam, że owe testy są naprawdę porządne do tego stopnia, że w mniejszym czy większym stopniu każdy smartfon im ulega. Tym razem sprawdzony został najnowszy flagowiec Googla – Pixel 2. Co ciekawego wyszło w testach? Obudowa Pixel-a nie jest wcale metalowa, a przynajmniej nie w całości, ponieważ plecki pod warstwą szklaną oraz boki pokryte są dodatkowo jakąś substancją, którą łatwo przypalić czy zarysować. Co chyba najgorsze dla użytkowników, Pixel 2 ma problem ze sztywnością i podczas testu pękł na krawędzi. Stało się tak, ponieważ na boku znajduje się pasek anteny, który nie jest specjalnie podatny na wygięcia. A będąc w temacie, jak wam się w ogóle podoba flagowiec Googla? 

Pixel 2

Bezprzewodowe Ładowanie Dronów 

Od jakiegoś czasu poruszam w VideoNewsie temat dronów, które mają w najbliższej przyszłości zastąpić kurierów czy znaleźć profesjonalne zastosowanie w innych segmentach naszego życia. Jednak za każdym razem pojawia się problem, o którym do niedawna nie dużo się mówiło. Długość życia bateri! Jeżeli dron z paczką miałby przelecieć parędziesiąt kilometrów dziennie, bateria musiała by być wymieniana paręnaście razy dziennie, co wiązało by się z dodatkowymi kosztami jak zestaw akumulatorów i opłata dla kolejnego pracownika. Jednak firma WiBotic znalazła rozwiązanie tego problemu. WiBiotic PowerPad, to urządzenie do bezprzewodowego ładowania drobna. Jak by to mogło działać w praktyce? Dron po wysyłce mógłbym być ładowany na takiej posadzce podczas za pakunku lub oczekiwania na zamówienie. Co ciekawe PowerPad wspiera szybkie ładowanie, by móc szybko podładować drobna za dnia oraz tryb wolnego ładowania, by ogniwa nocą mogły załadować się bez niepotrzebnych problemów.  

WiBiotic PowerPad

Wybuchowy Smartfon 

No i przechodzimy do dosyć wybuchowej sprawy. Zaskakująco nie jest o wybuchu Moto E4 specjalnie głośno, a tak, wspomniana Motorola spotkała się z takim problemem. Wedle doniesień słuchawka eksplodowała na oczach właściciela z Indii. Dlaczego bateria postanowiła eksplodować? Najprawomocniej akumulator nie wytrzymał obciążenia. Nie ma niestety jeszcze żadnych oficjalnych komunikatów od Lenovo. Miejmy nadzieje, że to wyjątkowy przypadek.  

Moto E4 

KRÓTKIE NEWSY: 

Samsung Deepsea Blue Już Dostępny

Zostając przy Samsungu. Koreański producent w najbliższej przyszłości ma umożliwić korzystanie na smartfonie i stacji DeX z aplikacji Linux on Galaxy. Dzięki tej funkcji na Samsungach Galaxy S8, S8+ oraz Note8 będzie można korzystać z pełnowymiarowego Linuxa. 

Linux Na Samsungach

Zostając przy Samsungu. Koreański producent w najbliższej przyszłości ma umożliwić korzystanie na smartfonie i stacji DeX z aplikacji Linux on Galaxy. Dzięki tej funkcji na Samsungach Galaxy S8, S8+ oraz Note8 będzie można korzystać z pełnowymiarowego Linuxa.

CoinHive

Według nieświadomie aż 500 milionów użytkowników Internetu udostępnia swój komputer do kopania krypto walut.  Wszystko przez wkradanie się przez hakerów na nasze urządzenia i zostawianie na urządzeniach skryptu CoinHive. Przed atakami można bronić się przy użyciu antywirusa oraz programu AdBlock Plus.  

blog comments powered by Disqus
Pozwy na Apple, Kradzież Animoji, UBER Miasto – VideoNews #126