PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

HTC Zrywa z Google i Prezentuje Autonomiczne Gogle VR

HTC Zrywa z Google i Prezentuje Autonomiczne Gogle VR

HTC ogłosiło dziś dwie rzeczy - złą i dobrą. Obie opierają się o temat rzeczywistości wirtualnej, na którą mocno stawia tajwańska marka w ostatnich miesiącach. Czy fani VR mają się czego obawiać?

Pełna autonomia wirtualnej rzeczywistości

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa firmy HTC. To właśnie tam, w Chinach, producent postanowił podzielić się z nami obszerniejszą prezentacją zapowiadanych gogli VR. Pierwsze doniesienia o tym sprzęcie pojawiały się jeszcze w okresie wakacyjnym, lecz pozbawione były szczegółów czy nawet nazwy urządzenia. Na dzień dzisiejszy wiemy znacznie więcej, lecz dalej pozostaje niedosyt.

Dziś w Chinach mówiono o goglach od HTC.

Urządzenie nazywać się będzie HTC Vive Focus - czyli autonomiczne gogle wirtualnej rzeczywistości, które mogą całkowicie odmienić obecne wyobrażenie tej technologii. Co większość z nas ma przed oczami, kiedy myśli o wirtualnej rzeczywistości? Sterta kabli, ciężkie urządzenia ograniczające ruchy i konieczność korzystania ze smartfona lub komputera. Nie wspominam nawet o skomplikowanej kalibracji dodatkowych czujników i odpowiedniej ilości miejsca na ich rozstawienie. To właśnie ma się zmienić, albowiem gogle Vivo Focus są zamkniętą konstrukcją, śledzą ruch użytkownika w 6 swobodnych płaszczyznach - co za tym idzie, nie potrzebują zewnętrznych czujników czy kabli. Co więcej, zapomnijcie też o połączeniu z komputerem czy konieczności posiadania smartfona, albowiem gogle nie wymagają połączenia z tymi urządzeniami.

Tak prezentują się gogle VR od HTC.

Niestety producent okazał się dość powściągliwy i udostępnił jedynie najważniejsze informacje na temat zapowiadanego sprzętu. Wiemy o tym, że całość napędza procesor Qualcomm Snapdragon 835. Zastosowano ekrany typu AMOLED, jednakże dokładniejszej specyfikacji nie dane nam było poznać. Również szacowana cena czy dostępność pozostają tajemnicą. Z grafik możemy wnioskować, że do sterowania urządzeniem będzie służyć prosty kontroler.

Gogle są autonomiczne, nie posiadają okablowania czy zewnętrznych czujników.

Pojawiła się również mniej optymistyczna wiadomość - HTC anuluje współpracę z Google, której owocem miały być gogle VR Daydream. Jeśli chcecie przeczytać o tym co stracił rynek, to pisaliśmy o tym tutaj.

HTC zerwało współpracę z Google.

Jakie wirtualne rzeczywistości są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu wirtualnej rzeczywistości z 12/2016. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które wirtualne rzeczywistości warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Google Cardboard 2.0 Google Cardboard 2.0Best of the best!
2Google Fiit VR Google Fiit VR Sprawdź sam
3Dreamz VR 2.0 Dreamz VR 2.0 Ten ma niezłą cenę!
4Gear VR Gear VR Polecany model
5HTC Vive HTC Vive Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Wirtualna Rzeczywistość - Poradnik Świąteczny TOP 5

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
HTC Zrywa z Google i Prezentuje Autonomiczne Gogle VR