PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Prostownice do włosów dla wymagających pań |TOP 7|

YouTube Ochroni Najmłodszych!

Szybki spis treści
YouTube Ochroni Najmłodszych!

YouTube wypowiada wojnę filmom, które, pod przykrywką przeznaczenia dla dzieci, przekazują nieodpowiednie treści - brutalne i szkodzące najmłodszym. Wdrożone zostaną odpowiednie mechanizmy, mające skutecznie bronić dzieci.

 Zło pod postacią klipów

Na pewno nie raz spotkaliście się z filmami na YouTube, które z pozoru wydają się niewinne, lecz w istocie przekazują bardzo brutalne treści. Pierwszym lepszym przykładem może być kilkuminutowa animacja z Myszką Miki, która leży w basenie pełnym krwi lub okalecza swoje ciało. Niestety obecny algorytm serwisu nie był na tyle skuteczny, aby wyłapywać takie treści i blokować je przed najmłodszą częścią widowni. Bo ta, do niedawna, mogła bez przeszkód oglądać animację Spider Mana… załatwiającego swoje potrzeby fizjologiczne na innego popularnego bohatera kreskówek.

Brutalne wideo szkodzi dzieciom, dlatego trzeba je blokować.

W wydanym przez firmę YouTube oświadczeniu mowa o nowym, lepszym systemie, który ma chronić dzieci przed takimi treściami. Plan zakłada pięć kroków w celu polepszenia ich bezpieczeństwa - między innymi usuwanie reklam z filmów nieprzyzwoitych, blokowanie obraźliwych komentarzy pod materiałami dla dzieci, dostarczanie odpowiednich wytycznych dla twórców filmów dla rodzin oraz współpraca i nauka od ekspertów w temacie ochrony najmłodszych.

Brutalne materiały muszą zostać skasowane.

Na obietnicach się jednak nie kończy. Tak jak powiedzieli przedstawiciele firmy, filmy podszywające się pod te przeznaczone dla dzieci będą szybko i bezwzględnie usuwane. Już dziś możemy mówić o ponad 50 kanałach i ponad 500 klipach, które zostały wykasowane z serwerów serwisu. Nowe zasady będą uzupełniać działania Google w celu ograniczania i usuwania materiałów wideo mających na celu podżeganie do ekstremizmów i nienawiści.

Problem stanowią również materiały nawołujące do ekstremizmu.

blog comments powered by Disqus
YouTube Ochroni Najmłodszych!
Autor: Szymon Szott