PODPOWIEDZI:

Pierwsze Doniesienia z CES 2018 - Inteligentny Telewizor od LG!

Szybki spis treści:
Pierwsze Doniesienia z CES 2018 - Inteligentny Telewizor od LG!

Wielkimi krokami zbliżają się CES 2018 - największe coroczne targi technologiczne. Wystawcy z całego świata zbiorą się w Las Vegas już 9 stycznia, gdzie przez trzy dni będziemy mogli oglądać i poznawać najnowsze wynalazki producentów.

Inteligentny telewizor od LG

Targi CES 2018 to ogromny technologiczny event, na który czekają wszyscy miłośnicy smartfonów, telewizorów, komputerów czy szeroko pojętej elektroniki. Jednym z wystawców będzie firma LG Electronics, która ma zaprezentować najnowsze telewizory ze swojej oferty. Mowa to o “telewizorach przyszłości”, albowiem urządzenia mają opierać swoje działanie o sztuczną inteligencję oraz procesor Alpha.

Telewizory od LG będą uczyć się zachować i naszego sposobu użytkowania z urządzenia.

Najnowsze telewizory - LG OLED oraz LG SUPER UHD - będą korzystać z funkcji sztucznej inteligencji ThinQ. Zabieg producenta ma dostarczyć zupełnie nowy, wyższy standard domowej rozrywki. Mowa tu między innymi o wykonywaniu poleceń głosowych. Nasz głos analizować będzie zaawansowany asystent głosowy w pilocie. Dzięki tej funkcji możliwym stanie się również zarządzenie innymi urządzeniami wyposażonymi w AI - np. automatyczne odkurzacze, klimatyzatory, oczyszczacze powietrza, lampy czy głośniki.

Najnowsze telewizory z serii ThinQ będą zaprezentowane na targach CES 2018

Sercem nowej kolekcji telewizorów jest świeżutki procesor obrazu LG α (Alpha) 9. To jego mocy zawdzięczać będziemy udoskonalenia jakości obrazu. Jak twierdzi LG, grono ekspertów uznało jakość oferowaną przez ten procesor jako “najwyższą z możliwych”. Czy tak rzeczywiście będzie? Ciężko stwierdzić, szczegóły poznamy dopiero po pierwszych testach urządzeń. Wiemy natomiast, że zapowiada się naprawdę ciekawie. Telewizory LG SUPER UHD wyposażone zostały w matrycę Nano Cell oraz podświetlenie FALD, Full-Array Local Dimming. To właśnie ta ostatnia technologia dbać będzie o głębszą czerń, bogatsze kolory i większą wyrazistość detali.

We wnętrzu urządzenia pracuje bardzo mocny procesor LG Alpha 9.

Co ciekawe, sztuczna inteligencja w najnowszych telewizorach LG z CES 2018 będzie się uczyć. Podczas przetwarzania naszej mowy będzie studiować nasze zachowania, dzięki technologii DeepThinQ. Całość ma gwarantować prostą obsługę i ciekawsze doznania z rozrywki. Miłym dodatkiem jest współpraca z EPG, czyli “przewodnikiem po programach” - dzięki czemu polecania takie jak “wyłącz telewizor po skończeniu tego filmu” czy “odtwórz ścieżkę dźwiękową z tego filmu” nie będą stanowiły problemu dla telewizora.

To mocny procesor Alpha odpowiada za doskonałą jakość obrazu.

Jeśli ciekawią Was technologie zastosowane w procesie produkcji, to warto wspomnieć o czterostopniowej redukcji szumów, HFR, 4K Cinema HDR, współpracy z Dolby Vision, HDR10, HLG czy Advanced HDR by Technicolor. Czy najnowsze telewizory LG z targów CES 2018 będą odpowiedzią na pytanie “który telewizor jest najlepszy?” Zapraszam do dyskusji w komentarzach!

blog comments powered by Disqus
Pierwsze Doniesienia z CES 2018 - Inteligentny Telewizor od LG!