PODPOWIEDZI:

Premierowe Laptopy Acer Jeszcze Smuklejsze i z AMD!

Premierowe Laptopy Acer Jeszcze Smuklejsze i z AMD!

CES 2018 obrodził w laptopy Acera, ukazując między innymi najsmuklejszego na rynku Swifta 7, czy Nitro 5 z AMD na pokładzie.

Acer Swift 7 - laptop dla profesjonalistów

Zacznijmy od tego, że Acer Swift 7 jest najsmuklejszym laptopem na rynku, oferującym przy tym bardzo przyzwoite osiągi. W obudowie o grubości 8,98 mm znalazł się wydajny procesor i7 7. generacji, modem Intel XMM 4G LTE, czy slot kart Nano SIM.

Acer Swift 7 (SF714-51T) - CES 2018

Nie zapomniano także o implementacji technologii eSIM, która pozwala na pobieranie i aktywację gotowych profili. W zestawie otrzymujemy pakiet startowy od Transatel z 1 GB transferu, który działa w 48 krajach, w tym w Polsce, i jest ważny przez miesiąc. Bateria pozwala na 10 godzin pracy, więc jak na takie gabaryty jest to wynik, którego można się było spodziewać. Na pokładzie znalazł się także szybki dysk SSD PCIe o pojemności 256 GB i 8 GB pamięci operacyjnej LPDDR3.

Acer Swift 7 (SF714-51T) - front

Acer Swift 7 wyposażono w 14-calową matrycę IPS o rozdzielczości FullHD, pokrytą szkłem Corning Gorilla Glass NBT. Za realistyczne odwzorowanie kolorów odpowiada technologia Acer Color Intelligence. Nie zapomniano także o podświetlanej klawiaturze i kamerze z obsługą Windows Hello.

Acer Swift 7 pojawi się na rynku w maju, a jego cena sugerowana wynosi 7099 zł.

Acer Spin 3 - multimedialny laptop dla ludu

Następną nowością jest odświeżony Acer Spin 3, który wyposażono w procesor z 8. generacji Intela. Dzięki wbudowanej baterii jest w stanie działać aż 12 godzin bez zasilania sieciowego, jednak jest też przez to znacznie większy, od opisanego powyżej Swifta 7.

Acer Spin 3 - CES 2018

Jednostkę wyposażono w 14-calowy ekran IPS o rozdzielczości FullHD, a całą kalpę matrycy możemy zgiąć o 360 stopni, co dla mnie jest mało przydatne, ale jako funkcja dla wielu istotne. Nie zapomniano także o głośnikach wspartych technologią Acer TrueHarmony.

Acer Spin 3  - ekran 360 stopni

Cena sugerowana przez producenta to 2699 zł.

Acer Nitro 5 - AMD Ryzen i Radeon pod maską

Szybki RAM, 512 GB dysk SSD i RX 560 na pokładzie Acera Nitro 5 to dopiero początek. Cała obudowa pokryta została laserowo wyciętą fakturą, nadającą jej gamingowego zacięcia, które dopełniają podświetlona na czerwono klawiatura i nowoczesny zawias. Za kulturę pracy laptopa odpowiada funkcja Acer CoolBoost, która reguluje prędkość wentylatora, dostosowując ją do obciążenia podzespołów. 

Acer Nitro 5 - przód

Do Acera Nitro 5 trafiła 15,6-calowa matryca IPS o rozdzielczości FullHD oraz wysokiej jakości kamera do videorozmów. Mamy też wysokiej jakości głośniki, obsługujące Dolby Audio Premium i port USB 3.1 typu C.

Acer_Nitro_5 - klapa matrycy

Cena sugerowana przez producenta to 4599 zł.

Acer Chromebook 11 - 11,6 cala czystej mobilności

Jeżeli szukacie małego, pasywnie chłodzonego komputera, który na jednym załadowaniu pozwoli na 10 godzin pracy, to nowy Chromebook jest dla Was. Operująca na ChromeOS jednostka wyposażona została w ekran IPS o rozdzielczości 1366x768, 4 GB pamięci operacyjnej i dysk eMMC o pojemności 16 lub 32 GB. W opcji mamy też rozszerzenie magazynu danych o kartę MicroSD, łączność w standardzie Bluetooth 4.2, czy Wi-Fi. Całość napędzana jest przez procesor Intel Celeron.

Acer Chromebook 11 - CES 2018

Co ciekawe, na pokładzie Chromebooka 11 znalazło się też USB 3.1 Typu C, dzięki któremu ułatwiono przenoszenie danych, czy podpięcie się pod zewnętrzny ekran. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to maszyna z Windowsem, tylko pewną odmianą Androida, jako że mamy dostęp do sklepu Google Play.

blog comments powered by Disqus
Premierowe Laptopy Acer Jeszcze Smuklejsze i z AMD!
Autor: Paweł Rudy