PODPOWIEDZI:

SmartWalizka z Targów CES 2018

SmartWalizka z Targów CES 2018

Urządzenia Smart podbijają świat i zaczepiają o coraz to nowsze kategorie. Na targach CES 2018 pojawiła się nawet... SmartWalizka. Patrząc na ten wynalazek, ciężko mi jednak wyobrazić go sobie na polskich dworcach czy lotniskach.

Ciekawe urządzenie z CES 2018

Autonomiczna walizka? Brzmi dość dziwnie, wręcz futurystycznie, ale taki wynalazek rzeczywiście wejdzie niedługo do sprzedaży. Jest to twór firmy Travelmate Robotics, który został zaprezentowany na targach CES 2018.

Urządzenie wyposażono w system kamer, liczne czujniki czy radary. Jakie jest właściwie główne udogodnienie tej walizki? Otóż, na dworcu czy lotnisku, urządzenie samo za nami podąża, niczym elektroniczny pupil. Teoretycznie, nie musimy się martwić o jej zgubienie, dzięki zastosowanym technologiom. Przynajmniej tak twierdzi producent.

SmartWalizka z CES 2018 - Jak to działa i wygląda?

Zobaczcie zresztą sami jak to wszystko działa i się prezentuje:

Akumulator SmartWalizki pozwala na 4 godziny wędrowania za nami. Jej lokalizację możemy z kolei szybko podglądnąć na naszym smartfonie - brzmi również jak zabezpieczenie przed kradzieżą, ale czy skuteczne?

SmartWalizka - Kupilibyście?

Osobiście ciężko mi sobie wyobrazić SmartWalizkę na polskim dworcu czy lotnisku. Z pewnością wzbudzałaby duże zainteresowanie. Pytanie tylko, co z ewentualnymi próbami kradzieży czy radzeniem sobie w dużym tłoku? Dodam tylko, że jej cena wynosi około 1100 dolców. Tanio więc nie jest... Walizka pojawi się w sprzedaży już w przyszłym miesiącu. Kupilibyście?

blog comments powered by Disqus
SmartWalizka z Targów CES 2018