PODPOWIEDZI:

Ekran Zamiast Głośnika - Hit Czy Kit?

Ekran Zamiast Głośnika - Hit Czy Kit?

Najnowsze badania pokazują, że w niedługim czasie standardowe głośniki mogą zostać zastąpione nowatorską technologią! Czy rzeczywiście do tego dojdzie, a może wszystko okaże się totalnym bublem? Przyjrzyjmy się sprawie nieco bliżej!

Niestandardowe rozwiązania rzadko cieszą się nadzwyczaj wielką popularnością. Na początku wydają się starzałem w dziesiątkę, który zrewolucjonizuje cały rynek, a finalnie wszystko kończy się totalnym fiaskiem. Czy podobnie będzie w przypadku nowatorskiego patentu na wykorzystanie ekranu jako transmitera dźwięku?

Google

Nie tak dawno, wujaszek Google (właściwie firma matka - Alphabet) poszerzył swoją działalność o jeszcze ciepły startup - Redux. Ta brytyjska firma zdołała opracować nader interesującą metodę wykorzystywania ekranu dowolnego urządzenia jako... głośnik! Jak to działa? Mówiąc dość oględnie... ekran dostaje odpowiednich wibracji, poprzez które wytwarza dźwięki. 

Redux Alphabet

Co więcej, założycielom Redux udało się także uzyskać dźwięki poprzez wykorzystanie tzw. sprzężenia zwrotnego - po uprzednim dotknięciu, ekran może emitować swoisty opór, co ma potęgować wrażenia dotykowe. Brzmi dość dziwacznie i na swój sposób oryginalnie, ale czy to zrewolucjonizuje rynek?

Lubisz Muzykę i Szukasz Dobrej Aplikacji? Tutaj Mamy Coś Dla Ciebie>>>

Ekran Zamiast Głośnika

Osobiście, jestem dość sceptyczny co do tego typu wynalazków. Nie oczekiwałbym nagłego wykluczenia obecności standardowych głośników z urządzeń mobilnych, co mogłoby wykorzystać Google. Należy pozwolić sprawie dojrzeć i dokładnie analizować poczynania grupy odpowiedzialnej za ów twór. Wypowiedzcie się odnośnie tego tematu w komentarzach!

blog comments powered by Disqus
Ekran Zamiast Głośnika - Hit Czy Kit?