PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

W Krakowie Powstanie 7-metrowy Oczyszczacz Powietrza

W Krakowie Powstanie 7-metrowy Oczyszczacz Powietrza

Walka ze smogiem dla wielu miast jest prawdziwym wyzwaniem. Są jednak projekty, które stanowią światełko w tunelu. Jednym z nich jest budowa 7-metrowego oczyszczacza powietrza w Krakowie.

Wiem doskonale jak smog może uprzykrzyć życie, gdyż jestem krakusem. Tym bardziej cieszy mnie informacja, że w moim mieście powstać ma aż 7-metrowy oczyszczacz powietrza.

Ranking masek antysmogowych >>>

Również jego umiejscowienie jest bardzo fajne, bo będzie to Park Jordana. Mimo, że znajduje się praktycznie w centrum miasta, to ma sympatyczną okolicę - AGH, Błonia, stadion piłkarski. Każdego lata park jest niesamowicie popularny wśród rodzin z całego Krakowa i okolic. Jest on bowiem dość spory i oferuje dużo atrakcji.

Przejdźmy jednak do samego oczyszczacza, który nazywać ma się Smog Free Tower. Ta wieża antysmogowa, bo tak można ją spokojnie nazwać, to 7-metrowa konstrukcja, która będzie filtrować 30 tysięcy metrów sześciennych powietrza na godzinę. Jego budowa jest dość droga. Wynosi około 10 milionów złotych, ale zostanie w pełni pokryta przez ING Bank Śląski.

Smog Free Tower powstaje również w chińskim mieście Xi’an, ale to w Krakowie ujrzymy go szybciej, bo już w połowie lutego bieżącego roku. Ciekawe, jak zareagują na to mieszkańcy i czy poziom zanieczyszczenia powietrza znacząco się obniży?

Temat smogu i walki z nim poruszyliśmy zresztą w ostatnim VideoNewsie i wielu z Was właśnie to zagadnienie najbardziej zainteresowało.

blog comments powered by Disqus
W Krakowie Powstanie 7-metrowy Oczyszczacz Powietrza