PODPOWIEDZI:
kampania Employer Branding - PMI

FBI, CIA i NSA vs Huawei i ZTE - Smartfony Jako Szpiedzy?

FBI, CIA i NSA vs Huawei i ZTE - Smartfony Jako Szpiedzy?

Firmy Huawei czy ZTE nie mają raczej zbyt dobrej renomy w USA. Szefowie FBI, CIA i NSA mówią nawet wprost - nie kupujcie tych smartfonów.

O ile smartfony firmy ZTE nie są jakoś bardzo popularne, to modele od Huawei osiągają coraz to lepsze wyniki na różnych rynkach. Nic dziwnego, że Huawei chce także mieć mocną pozycję na rynku amerykańskim. Jest to jednak trudne zadanie.

Szefowie FBI, CIA i NSA apelują bowiem do amerykanów, by nie kupowali smartfonów wspomnianych producentów. Dlaczego? Wszystko związane jest z ryzykiem szpiegostwa przez chińskie władze, właśnie za pomocą smartfonów. Z pewnością nie pomaga fakt, że Huawei zostało założone przez byłego inżyniera Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej.

Mate 10 Pro

Przez takie apele, Huawei już straciło grube miliony. Flagowiec Mate 10 Pro miał bowiem być wprowadzony na rynek USA, ale operator, który miał współpracować z chińską firmą w ostatnim momencie się wycofał. Powód jest chyba oczywisty.

Z całej sytuacji zapewne cieszy się Apple, które nie będzie miało na swoim rodzimym rynku kolejnego konkurenta. Myślicie, że amerykanie przesadzają czy może ich obawy są słuszne?

blog comments powered by Disqus
FBI, CIA i NSA vs Huawei i ZTE - Smartfony Jako Szpiedzy?