PODPOWIEDZI:
Budżetowe słuchawki, które warto kupić? Pierwsze wrażenia z modelami Baseus

Kupowałeś Smartfona na Stronie OnePlus i Płaciłeś Kartą? Możesz Mieć Przypał!

Kupowałeś Smartfona na Stronie OnePlus i Płaciłeś Kartą? Możesz Mieć Przypał!

Kupowanie przez internet powinno być szybkie, łatwe, a przede wszystkim bezpiecznie. W przypadku strony OnePlus, coś jednak poszło nie tak...

Smartfony marki OnePlus są w znakomitej formie i sprzedają się jak świeże bułeczki. Warto tylko wspomnieć o modelu OnePlus 5T Sandstone White, który został wyprzedany w dwie godziny!

OnePlus 5T Sandstone White

Nowy rok nie zaczął się jednak zbyt dobrze dla wspomnianego producenta. W ostatnich dniach doszło bowiem do niepokojących doniesień. Chodzi konkretnie o klientów, którzy kupowali smartfony OnePlus za pośrednictwem ich strony i płacili kartą kredytową.

Sporo takich osób miało nieprzyjemność w postaci nieautoryzowanych przez nich transakcji dokonanych właśnie za pomocą karty kredytowej.

OnePlus szybko zareagował i zawiesił możliwość płatności kartą. Wydał też stosowne oświadczenie:

To poważny problem i nieustannie prowadzimy śledztwo. Jako środek zapobiegawczy zdecydowaliśmy się czasowo wyłączyć opcję płatności za pomocą kart kredytowych na stornie oneplus.net. Wciąż dostępny jest jednak PayPal i sprawdzamy alternatywne bezpieczne opcje płatności z dostawcami tego typu usług.

Firma prowadzi też dochodzenie wyjaśniające, ale to wszystko moim zdaniem nie usprawiedliwia takiej sytuacji. Zakupy na oficjalnej stronie tak dużej już firmy powinny być w 100% bezpieczne dla klientów. 

blog comments powered by Disqus
Kupowałeś Smartfona na Stronie OnePlus i Płaciłeś Kartą? Możesz Mieć Przypał!