PODPOWIEDZI:

Intel Wydaje Kolejną Łatkę Bezpieczeństwa dla Zagrożonych Procesorów

Szybki spis treści:
Intel Wydaje Kolejną Łatkę Bezpieczeństwa dla Zagrożonych Procesorów

Pamiętacie aferę z lukami w procesorach Intela? Nie zostały one jeszcze całkowicie załatane, zagrożenie wciąż istnieje. Intel wydaje kolejne łatki.

Zagrożenie maleje

Prawie dwa miesiące temu dowiedzieliśmy się, że w procesorach od “Niebieskich” znajduje się poważna luka bezpieczeństwa. Znaleziska okrzyknięto mianem Meltdown oraz Spectre. Intel reagował dość szybko, jednak kolejne uaktualnienia powodowały spadki jakości i niestabilność całego systemu. Jak możecie się domyśleć - posypały się pozwy, z którymi walczy Intel. Problem nie został jednak zażegnany, a dziś wydano kolejną łatkę mikrokodu.

Intel dopuścił do bardzo poważnych luk bezpieczeństwa.

Możliwość aktualizacji zostanie nam przekazana z poziomu oprogramowania producentów komponentów komputerowych - głównie wewnątrz BIOSów. Łatka obejmuje również procesory szóstej generacji (Skylake), które do tej pory pozostawały bez porządnych uaktualnień. Najnowsza aktualizacja wpłynie również na Kaby Lake, Coffee Lake, Intel Core X, Intel Xeon Scalable oraz Intel Xeon D.

Intel wypuścił kolejną łatkę do swoich procesorów.

Nad aferą z lukami bezpieczeństwa w procesorach Intela powstała głośna dyskusja, jednak kłóciłbym się czy jest to tak ogromne niebezpieczeństwo dla użytkowników domowych. Jasne, problem jest i należy go jak najszybciej wyeliminować, ale nie dramatyzujmy. Dobrą informacją jest fakt, że najnowsza generacja procesorów Intela ma być wolna od błędów Spectre i Meltdown.

Czy nowe procesory będa naprawdę wolne od błędów?

blog comments powered by Disqus
Intel Wydaje Kolejną Łatkę Bezpieczeństwa dla Zagrożonych Procesorów