PODPOWIEDZI:

Jeszcze Większy i Jeszcze Wydajniejszy - ZOWIE XL2740

Jeszcze Większy i Jeszcze Wydajniejszy - ZOWIE XL2740

ZOWIE by BenQ wypuszcza na rynek kolejny gamingowy monitor. Tym razem mają przyciągać duże rozmiary i wysokie, rzeczywiste odświeżanie. Prawdziwa gratka dla e-sportowych maniaków.

Monitor dla profesjonalnych graczy

Firma BenQ ogłosiła dziś, że na przełomie obecnego i przyszłego miesiąca (luty/marzec) do polskich sklepów trafi najnowszy monitor marki ZOWIE - ZOWIE XL2740. Podobny model jest już na rynku od ponad roku, jednak tym razem mamy do czynienia z wydajniejszą i, przede wszystkim, większą konstrukcją.

Monitor oferuje wiele, jednak należy przemyśleć zakup.

Monitor XL2740 posiada matrycę 27”. To dużo, jeśli chodzi o zastosowania gamingowe, ponieważ wielu profesjonalistów korzysta z ekranów 24”. Gwarantuje rozdzielczość 1920x1080, jasność 400 nitów, kontrast 1000:1 oraz czasem reakcji 1ms GtG - standard, jeśli chodzi o e-sport.

Monitor oferuje 240 Hz natywnego odświeżania.

Monitor pracuje z rzeczywistą częstotliwością odświeżania 240 Hz, co zapewnia niezwykłą płynność ruchu w grach i bardzo realistyczne doświadczenia z rozgrywki. Świetnie, ale powiedzcie mi, ile jest takich gier, w których Wasza karta osiągnie 240 fps? No właśnie…Sięgając po ten konkretny model warto zastanowić się, czy używany przez nas sprzęt sprosta wymaganiom, tym samym - czy wykorzysta zalety jakie XL2740 oferuje.

ZOWIE XL2740 posiada regulowaną osłonę ekranu.

Monitor posiada wiele ciekawych funkcji, m.in.:

  • regulowaną osłonę ekranu,
  • szybki przełącznik trybów pracy z wbudowaną pamięcią,
  • 20 stopniową regulację jaskrawości kolorów,
  • Black eQualizer,
  • precyzyjne ustawienie położenia ekranu z “pamięcią”.

Producent dostarcza przełącznik trybów pracy.

Monitor BenQ ZOWIE XL2740 pojawi się w marcu, a jego cena wynosić będzie 2535 zł. Producent zapewnia gwarancję door-to-door na okres 36 miesięcy.

blog comments powered by Disqus
Jeszcze Większy i Jeszcze Wydajniejszy - ZOWIE XL2740