PODPOWIEDZI:

Amator ze sprzętem profesjonalisty - Canon zaprezentował nowe lustrzanki

Amator ze sprzętem profesjonalisty - Canon zaprezentował nowe lustrzanki

Canon wprowadza do oferty nowe lustrzanki, które mają pomóc początkującym wejść w świat fotografii. Pierwsze kroki z Canonem mają obfitować w wysokiej jakości obraz, możliwość nagrywania w FHD oraz elastyczność wymiennych obiektywów.

Profesjonalne aparaty dla początkujących

W dniu dzisiejszym, 26 lutego, firma Canon zaprezentowała nowe lustrzanki, modele EOS 2000D oraz EOS 4000D. Producent stawia tym samym na początkujących, którzy chcą stawiać pierwsze kroki w fotografii. Zadbano o wysokiej jakości obraz, wymienne obiektywy oraz możliwość rejestracji nagrań w wysokiej rozdzielczości.

Aparaty od Canon mają pozwolić na wejście w świat fotografii.

Podejście proamatorskie nie zmniejsza funkcjonalności aparatów. Zastosowano zaawansowane technologie znane z droższych modeli - np. opcję łączności bezprzewodowej czy matrycę APS-C i procesor DIGIC 4+. Wbudowano przewodnik po funkcjach oraz możliwość błyskawicznego udostępniania materiałów wykonanych urządzeniem.

Wizjer ustawiono centralnie - dla wygody początkujących.

Co ważne, oba modele posiadają rozwiązania optyczne, które pozwalają na sterowanie głębią ostrości i rozmyciem tła. Zarówno model 2000D, jak i 4000D zapewniają szeroki zakres czułości ISO 100-6400 z dodatkową możliwością rozszerzenia do ISO 12800. Takie rozwiązanie ogranicza konieczność używania lampy błyskowej. Procesor DIGIC 4+ ułatwia robienie zdjęć “trybem inteligentnej sceny auto”. Całość jest intuicyjna w obsłudze, a sterowanie ułatwia ekran LCD (przekątna 7,5 cm w 2000D oraz 6,8 cm w 4000D). Wizjer umieszczono centralnie. Zastosowano również precyzyjny system autofocus - 9-punktowy.

Urządzenia Canon korzystają z procesora DIGIC 4+.

Baterie obu modeli pozwolą na wykonanie około 500 zdjęć oraz nagranie około 80-minutowego filmu w HD. Do nowych aparatów Canon pasuje ponad 80 obiektywów z mocowaniem EF i EF-S.

Nowe modele zostały oznaczone nazwami EOS 2000D oraz 4000D.

Urządzenia pojawią się na rynku w II połowie marca w cenach: 1770 zł brutto za model Canon EOS 2000D oraz 1550 zł brutto za EOS 4000D.

blog comments powered by Disqus
Amator ze sprzętem profesjonalisty - Canon zaprezentował nowe lustrzanki