PODPOWIEDZI:

Na Targach MWC 2018 Pojawi Się Portfel na... Bitcoiny!

Na Targach MWC 2018 Pojawi Się Portfel na... Bitcoiny!

W najbliższy poniedziałek rozpoczynają się targi MWC 2018. Już dziś napływają do nas informacje o ciekawych produktach, które zostaną zaprezentowane w Barcelonie. Jednym z nich jest ARCHOS Safe-T mini, portfel na… kryptowaluty.

Portfel na wirtualne pieniądze

Firma ARCHOS zapowiedziała, że w Barcelonie na targach MWC 2018 zaprezentuje najnowszy produkt - ARCHOS Safe-T mini. Jest to bezpieczny, sprzętowy portfel dla posiadaczy… wirtualnych pieniędzy. Niewielkie urządzenie pozwoli na generowanie i przechowywanie prywatnych kluczy na fizycznym nośniku. Takie rozwiązanie ochroni środki finansowe przed atakami hakerskimi.

ARCHOS przygotował nowy produkt - portfel na kryptowaluty.

Urządzenie zostało zaprojektowane i jest produkowane we Francji. Warto wspomnieć, że firma ARCHOS jest członkiem klastra biznesowego SYSTEMATIC PARIS-REGION – grupy francuskich przedsiębiorstw, które promują najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Urządzenie posiada szereg zabezpieczeń.

Sprzęt chroniony jest kodem PIN (od 4 do 9 cyfr). Co ważne, klucze są dostępne offline. Przeprowadzanie transakcji wymaga podłączenia do komputera, smartfonu lub tabletu. Ciekaw jestem, jaki wpływ na portfel ARCHOS będą miały zawirusowane urządzenia… Dane transakcji wyświetlane są na ekranie OLED, a użytkownik będzie zmuszony każdorazowo potwierdzać je odpowiednim przyciskiem na obudowie. Szkoda jednak, że nie zdecydowano się na czytnik linii papilarnych. W przypadku zgubienia lub kradzieży mamy możliwość przywrócenia portfela za pomocą tzw. recovery seed.

Tak prezentuje się portfel Safe-T mini.

Urządzenie zadebiutuje na rynku w czerwcu, a jego cena będzie wynosić 49,99 EUR.

Safe-T mini pozwoli na wykonywanie transakcji.

blog comments powered by Disqus
Na Targach MWC 2018 Pojawi Się Portfel na... Bitcoiny!