PODPOWIEDZI:

Philips prezentuje serię E9 - Monitory do biura i do domu

Philips prezentuje serię E9 - Monitory do biura i do domu

Philips wkracza na rynek z nowymi modelami monitorów IPS. Trzy nowe urządzenia zadebiutują już w tym miesiącu i przetrą szlaki dla nowości z serii E9.

Monitory do domu i pracy

Firma Philips zaprezentowała dziś w Krakowie nowe monitory z serii E9. Urządzenia mają łączyć w sobie wysoką funkcjonalność, ale również eleganckie wzornictwo. Zastosowana matryca oraz technologie mają sprawdzić się zarówno w biurze, jak i w domowym użytkowaniu.

Urządzenie nada się do pracy w biurze, jak i do domowej rozrywki.

Flagowym modelem z nowej serii jest monitor Philips 276E9QJAB. Urządzenie wyróżnia się wąskimi ramkami, cienkim profilem oraz stylowym wykończeniem - szczególnie aluminiowej stopki. Producent zdecydował się na wykorzystanie matrycy IPS typu Ultra Wide-Color, którą pokrywa powłoka Anti-Glare - reduktor refleksów świetlnych. Osoby wykorzystujące monitor do pracy z pewnością ucieszy 124% pokrycie palety barw sRGB. Monitor pracuje z rozdzielczością Full HD, charakteryzuje się współczynnikiem kontrastu 1000:1 oraz jasnością 250 cd/m2. Czas reakcji to 5 ms GtG. Technologie Freesync oraz Adaptive-Sync niwelują rwanie obrazu, podczas gdy tryb LowBlue chroni nasze oczy przed szkodliwym światłem niebieskim. Całość waży prawie 4 kg. Producent wycenił swoje najnowsze dziecko na 799 polskich złotych.

Na tyle monitora zestaw złącz.

Seria E9 to również monitory 276E9QDSB oraz 276E9QSB. Są to modele słabsze niż flagowiec, jednak oferują ten sam ekran IPS - różnica to brak wbudowanych głośników i mniejsza ilość dostępnych wejść. Warto nadmienić, że rodzina E9 poszerzona zostanie o kolejne modele w nadchodzącej przyszłości. Pojawić ma się również monitor o przekątnej 31,5”!

Monitor nie jest zbyt gruby.

Specyfikacja nowego monitora Philips

Typ panelu LCD
IPS(in-plane switching), powłoka Anti-Glare
Typ podświetlenia
System W-LED
Rozmiar panelu
27 cali / 68,6 cm
Natywna rozdzielczość, odświeżanie, format
1920 x 1080
(FHD) @ 60 Hz / 16:9
Kąty widzenia
178° (H) / 178° (V), @ C/R > 10
Maksymalna jasność podświetlenia
250 cd/m²
Współczynnik kontrastu (typowy)
1000:1
Współczynnik kontrastu SmartContrast
20 000 000:1
Czas reakcji (typowy)
5 ms (GtG)
Kolory wyświetlacza
16,7 mln (NTSC 93%, sRGB 124%)
Funkcje poprawy obrazu
SmartImage Game, AMD FreeSync™
Zużycie energii
  • Normalne działanie: 15,72 W
  • Tryb gotowości: < 0,5 W

źródło: Philips

blog comments powered by Disqus
Philips prezentuje serię E9 - Monitory do biura i do domu