PODPOWIEDZI:

Aurora - Gadający hologram Samsunga walczy z ludzką samotnością

Aurora - Gadający hologram Samsunga walczy z ludzką samotnością

Samsung zaprezentował dość ciekawy, choć dla niektórych niedorzeczny wynalazek. Chodzi o gadający hologram Aurora, który ma być lekarstwem na samotność, oferując przy tym kilka praktycznych zastosowań.

Aurora jest niewielkim urządzeniem, w które wsadzamy naszego smartfona. Jest to przede wszystkim asystent głosowy, który wykorzystuje sztuczną inteligencję i oferuje projektor holograficzny

Smartfony Samsung w dobrych cenach >>>

Dzięki owemu projektorowi, Aurora wyświetla holograficzny obraz jakiejś postaci - na filmiku z tym projektem ujrzeć można sympatycznego robocika. Zobaczcie zresztą wideo z prezentacją tego wynalazku:

Widać wyraźnie, że Samsungowi zależało głównie na pomocy osobom samotnym. To wszystko jest dla mnie troszkę dziwne, ale po dłuższym zastanowieniu może mieć sens.

Z jednej strony, taki hologram rzuca dość naiwne hasła, którymi nas pociesza, wspiera, motywuje - ogólnie mówiąc, stara się sprawić, żebyśmy nie czuli się samotni. Odczytuje nawet nasze emocje, a przynajmniej stara się to robić. Trzeba tylko pamiętać, że jest to dość prosta sztuczna inteligencja, która nie może zastąpić żywego człowieka. 

Przeczytaj też: Aplikacja randkowa banuje zdjęcia z bronią

Druga strona medalu jest jednak taka, że każdego roku na świecie masa osób nie wytrzymuje swoich depresji wywołanych samotnością i postanawia wtargnąć na swoje życie. Być może takie wynalazki mogą więc kogoś uratować, mimo że zapewne wielu z Was uzna, że są dziwaczne, a nawet żałosne.

Oprócz walki z samotnością, Aurora pozwala np. zamówić coś, odebrać połączenie przychodzące, obudzić nas czy odtworzyć muzykę ze smartfona. Obsługuje też sterowanie gestami.

Warto też zaznaczyć, że za ten twór odpowiedzialny jest niewielki wydział C-Lab, który opracowuje wiele innowacyjnych projektów dla Samsunga, które i tak nie pojawią się raczej na rynku. Po co więc w ogóle coś takiego pokazywać? Zapewne dla rozgłosu i pokazania światu, że Samsung to nie tylko smartfony, ale także sporo ciekawych projektów.

Jak oceniacie Aurorę? Czy taki asystent głosowy może być lekiem na samotność?

Źródło: Samsung Newsroom

blog comments powered by Disqus
Aurora - Gadający hologram Samsunga walczy z ludzką samotnością