PODPOWIEDZI:

Ekologiczna opona przyszłości od GoodYear

Ekologiczna opona przyszłości od GoodYear

Fani motoryzacji zapewne kojarzą markę GoodYear. Nie obce są tej firmie nowe technologie, które mają przyczynić się do tworzenia opon... ekologicznych.

Motoryzacja i ekologia - te hasła mocno się ze sobą gryzą. Wchodzimy jednak w czasy nowych technologii w tej branży. Co chwilę słychać o coraz to lepszych pojazdach elektrycznych czy autonomiczności.

Swoje 3 grosze pragnie dołożyć także GoodYear. Na targach w Genewie zaprezentowano bowiem szereg nowoczesnych opon, w tym model Oxygene. Wydaje się, że takie nazewnictwo do opony za bardzo nie pasuje, ale jednak.

Według producenta, Oxygene dzięki najnowocześniejszym materiałom gwarantuje maksymalny poziom przyczepności, wspiera ekonomiczną, a także ekologiczną jazdę. Opona wykorzystuje szereg czujników, by komunikować się z naszym smartfonem, chmurą obliczeniową GoodYear, a także globalną siecią. Po co ten zabieg? By na bieżąco analizować warunki na drodze, jak i te atmosferyczne, a następnie dostosowywać się do nich.

Prawdziwym hitem jest jednak to, że w oponie zastosowano mech! Brzmi dziwacznie, ale takie rozwiązanie ma gwarantować pochłanianie dwutlenku węgla i wytwarzanie tlenu.

Ciekawe, jak takie opony poradziły by sobie na polskich drogach i ile będą kosztować?

Źródło: GoodYear

blog comments powered by Disqus
Ekologiczna opona przyszłości od GoodYear