PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 7 Smartfonów bezramkowych do 2000 zł

Ekologiczna opona przyszłości od GoodYear

  • Dodano: 11 miesięcy, 2 tygodnie temu
  • Ocena: (1) (0)
Ekologiczna opona przyszłości od GoodYear

Fani motoryzacji zapewne kojarzą markę GoodYear. Nie obce są tej firmie nowe technologie, które mają przyczynić się do tworzenia opon... ekologicznych.

Motoryzacja i ekologia - te hasła mocno się ze sobą gryzą. Wchodzimy jednak w czasy nowych technologii w tej branży. Co chwilę słychać o coraz to lepszych pojazdach elektrycznych czy autonomiczności.

Swoje 3 grosze pragnie dołożyć także GoodYear. Na targach w Genewie zaprezentowano bowiem szereg nowoczesnych opon, w tym model Oxygene. Wydaje się, że takie nazewnictwo do opony za bardzo nie pasuje, ale jednak.

Według producenta, Oxygene dzięki najnowocześniejszym materiałom gwarantuje maksymalny poziom przyczepności, wspiera ekonomiczną, a także ekologiczną jazdę. Opona wykorzystuje szereg czujników, by komunikować się z naszym smartfonem, chmurą obliczeniową GoodYear, a także globalną siecią. Po co ten zabieg? By na bieżąco analizować warunki na drodze, jak i te atmosferyczne, a następnie dostosowywać się do nich.

Prawdziwym hitem jest jednak to, że w oponie zastosowano mech! Brzmi dziwacznie, ale takie rozwiązanie ma gwarantować pochłanianie dwutlenku węgla i wytwarzanie tlenu.

Ciekawe, jak takie opony poradziły by sobie na polskich drogach i ile będą kosztować?

Źródło: GoodYear

blog comments powered by Disqus
Ekologiczna opona przyszłości od GoodYear