PODPOWIEDZI:

64-gigabajtowe pamięci USB od Transcenda

64-gigabajtowe pamięci USB od Transcenda

Każdy kto korzysta z kilku komputerów na co dzień, nie może niedoceniać pamięci USB. Niewielkie gabaryty i duża pojemność to największe zalety tych nośników. W przypadku najnowszych modeli Transcend możemy nawet mówić o bardzo dużej pojemności. JetFlash 600 i JetFlash 620 oferują bowiem aż po 64 GB na przechowywanie naszych danych.

Pojemność pamięci flash rośnie w zawrotnym tempie. Dobrym tego przykładem są najnowsze modele z serii JetFlash firmy Transcend. JetFlash 600 i JetFlash 620, bo o tych urządzeniach mowa, oferują aż 64 GB pojemności i wedle zapewnień producenta charakteryzują się bardzo dobrą wydajnością.

JetFlash_620_2

Z dostarczonych materiałów możemy się dowiedzieć, że prędkość odczytu sięga 32 MB/s, natomiast zapis oscyluje w okolicy 18 MB/s. Jednak osiągi te mogłyby by być znacznie lepsze gdyby zamiast, jakby nie patrzeć starego już standardu USB 2.0, zastosowano jego nową wersję – 3.0. Co prawda ruch taki oznaczałby również wzrost ceny urządzenia, jednak mając na uwadze oferowaną pojemność obu modeli, to krok taki wydaje się jak najbardziej sensowny. Tym bardziej, że w sprzedaży dostępna jest coraz większa liczba płyt głównych zapewniających wsparcie dla USB 3.0.

JetFlash_620_1

Nowe JetFlashe dostępne są w kolorze białym (JetFlash 620) i czarnym (JetFlash 600). Dodatkowo, w zestawie z JetFlash 620 dostarczane jest oprogramowanie Transcend JetFlash SecureDrive, które pozwala chronić dane użytkownika, tworząc zabezpieczone hasłem obszary na dysku. Oprócz tego, ze strony producenta (https://www.transcendusa.com/Products/JFelite.asp), możemy także pobrać bezpłatne narzędzie do zarządzania danymi – JetFlash Elite. Niestety na dzień dzisiejszy nie znamy jeszcze cen obu modeli. Jednak na pocieszenie mamy zapewnienie, że JetFlash 600 i JetFlash 620, podobnie jak pozostałe modele z tej rodziny, będą objęte dożywotnią gwarancją producenta.

tr1

blog comments powered by Disqus
64-gigabajtowe pamięci USB od Transcenda