PODPOWIEDZI:

Google Maps udoskonalone o trasy dla osób niepełnosprawnych

Google Maps udoskonalone o trasy dla osób niepełnosprawnych

Zapewne każdy z Was wie co to Mapy Google. Niedawno została wprowadzona nowa funkcjonalność, która pomaga osobom niepełnosprawnym. Szczegóły w poniższym newsie.

Osoby niepełnosprawne z pewnością potrzebują pewnych udogodnień, by móc jak najlepiej funkcjonować w społeczeństwie i radzić sobie z codziennymi wyzwaniami. Okazuje się, że nawet Mapy Google mogą się dla nich stać bardziej przyjazne.

Przeczytaj też: Powstaje miasto przyszłości >>>

Chodzi konkretnie o nową funkcję, dzięki której możliwe jest ustalenie najdogodniejszej trasy właśnie dla osób niepełnosprawnych. Ominie ona wtedy miejsca wzmożonego ruchu miejskiego czy uwzględni wszelkie ułatwienia - np. windy czy platformy dla wózków inwalidzkich. Głównym czynnikiem będzie więc komfort podróży dla osoby niepełnosprawnej.

Skorzystają na tym również matki i rodziny, które często wybierają się na dłuższe spacery razem ze swoją pociechą i wózkiem dziecięcym.

Jestem jak najbardziej za dla takich pomysłów. Póki co, nowa funkcja Google Maps uwzględnia kilka dużych miast na całym świecie, ale ma być rozwijania w szybkim tempie i uzupełniania o kolejne miejsca.

Źródło: Google

blog comments powered by Disqus
Google Maps udoskonalone o trasy dla osób niepełnosprawnych