PODPOWIEDZI:

Drop test Samsunga Galaxy S9 - Nieznaczna poprawa?

Drop test Samsunga Galaxy S9 - Nieznaczna poprawa?

Właśnie pojawił się pierwszy oficjalny i profesjonalny test wytrzymałościowy dla Samsunga Galaxy S9 oraz S9 Plus! Dzisiaj poznacie wyniki badań, jakie przeprowadziła firma SquareTrade. Czy nowa galaktyka Samsunga wytrzyma znacznie więcej od swojego poprzednika? Zapraszam!

Testy wytrzymałościowe dla części z Was mogą być równie interesujące i ważne, co benchmarki, które analizują możliwości mocy obliczeniowej, które to drzemią w nowym flagowcu od Samsunga. Co prawda, w sieci zawsze pojawiają się popularne wśród YouTuberów "Drop Testy", ale w nich zwykle nie jest zawarta dogłębna analiza materiałów z jakich składa się potencjalny obiekt badań, a sam test nierzadko jest mało wyczerpujący.

Drop Test Samsung Galaxy S9

Dlatego warto zaufać tak profesjonalnej firmie jaką bez mała jest SquareTrade. Jak nam wiadomo, miała ona okazję przetestować zeszłorocznego flagowca, Samsunga Galaxy S8 i S8 Plus. Jak pewnie dobrze pamiętacie, badania prowadzone na tychże urządzeniach wyszły niemal tragicznie. Smartfon w obydwu wariantach został uznany za najgorszy pod względem solidności wykonania (chodzi o kruchość). Jak wyszedł tegoroczny przedstawiciel serii "Galaxy S"?

TradeSquare Samsung Galaxy S9

Niestety, ale... nieco lepiej od swojego poprzednika. Co to oznacza? Wg autorskiej punktacji SquareTrade, ósma galaktyka otrzymała 76 punktów (gdzie mniej oznacza lepiej) za podstawowy model oraz 77 w wariancie z "plusem". W przypadku nowych galaktyk, wynik poprawił się o 5 punktów w wersji podstawowej oraz o 1 punkt w opcji z "plusem". Dlaczego tak się stało?

Testy Wytrzymałościowy Galaxy S9

Łatwo się domyśleć, że owe produkty zostały wykonane z nieco trwalszych materiałów, niżeli miało to miejsce w wersji ósmej. Co zdołało odkryć SquareTrade podczas prowadzenia testów? Po uprzednim upadku telefonu centralnie na ekran, żaden element nie odprysł, co miało miejsce w przypadku S8. Ponadto, technicy zauważyli, że zarówno w tym przypadku jak i modelu poprzednim, możliwość naprawy matrycy (a raczej jej wymiana) jest równie trudna. Trzeba liczyć się z niemałymi kosztami ewentualnej naprawy. Finalnie nasuwa się pytanie, czy jest sens montażu szklanych elementów na naszych smartfonach? Wypowiedzcie się na ten temat w sekcji komentarzy!

źródło: BGR

blog comments powered by Disqus
Drop test Samsunga Galaxy S9 - Nieznaczna poprawa?