PODPOWIEDZI:

Allview X5 Soul - Pierwszy smartfon z detekcją twarzy!

Allview X5 Soul - Pierwszy smartfon z detekcją twarzy!

Niebawem na rynku pojawi się nowy smartfon od firmy Allview, który zadebiutuje jako pierwszy smartfon w portfolio firmy, wyposażony w system detekcji twarzy! Czy ta rumuńska firma podzieli sukces technologii Face ID od Apple? Zapraszam do lektury.

Funkcja rozpoznawania twarzy w najnowszym iPhonie X, stanowi jedno z najważniejszych nowinek technologicznych ostatnich lat. Co prawda, Apple nie we wszystkim jest pierwsze, ale potrafi pewne rzeczy idealnie wykorzystać i "ubrać" w swoje szaty. Nie inaczej jest z omawianym Face ID, które pozwala na lepsze zabezpieczenie naszych jakże cennych danych przed wpływem osób trzecich. Czy odniesie sukces w urządzeniu wyposażonym w system Android?

Allvie X5 Soul

Wiemy doskonale o drobnych problemach ze skutecznością działania tego rozwiązania, ale mimo wszystko nie można odmówić mu pewnych zalet. Jednak, czy to rozwiązanie jest rzeczywiście najlepsze? Niewykluczone, bowiem pewna firma z kraju pochodzenia samego Drakuli, dokonała implementacji podobnego rozwiązania w modelu o nazwie Allview X5 Soul. Jakby tego nie ująć, nazwa nie udała się nazbyt dobrze, ponieważ oryginalne nazewnictwo tego technologicznego rozwiązania od Apple,  wzbogacono jedynie o słowo "Deep".

Deep Face ID

Tym sposobem, Allview zażegnał konieczność instalacji czytnika linii papilarnych. Zresztą, podobnie jak Apple. Czy będzie lepiej? Inżynierowie z Rumunii nie twierdzą inaczej, gdyż cała technologia oparta jest na podczerwieni, co niesie ze sobą kilka istotnych zalet. Detekcja twarzy ma być równie precyzyjna przy dobrym, jak i złym oświetleniu. Producent zapewnia o wysokim bezpieczeństwu tejże technologii. Wg oficjalnych założeń, nie będziemy w stanie odblokować urządzenia przy pomocy skanu czy podczas trzymania zamkniętych oczu. Co ze specyfikacją?

Detekcja Twarzy

Tutaj jest już trochę gorzej. Najsłabszym punktem jest słabej jakości układ od MediaTeka, który oparty został na architekturze Cortex-A73. Jak dobrze wiemy, układy pochodzące od tego producenta nie należą do tak dobrych jak w przypadku produktów Qualcomma. Czy wiemy coś jeszcze w przypadku specyfikacji? Niestety, ale producent nie był skory podać nam więcej szczegółów. Pozostaje jedynie czekać na dalszy rozwój sytuacji i spoglądać na najświeższe newsy w nadziei pojawienia się kolejnej wzmianki o modelu Allview X5 Soul. Co sądzicie o nowym dziecku pochodzenia rumuńskiego? Czy "gryzie" Was kolejne klonowanie iPhone'a X?

źródło: Allview

blog comments powered by Disqus
Allview X5 Soul - Pierwszy smartfon z detekcją twarzy!