PODPOWIEDZI:

Nowy gracz na scenie kart graficznych - czy będzie przełom?

Nowy gracz na scenie kart graficznych - czy będzie przełom?

Kolejna firma dołącza do wyścigu wydajności kart graficznych. Tym razem za produkcję układów zabiera się firma ASRock, którą możecie kojarzyć głównie za sprawą płyt głównych. Nowe urządzenia marki będą bazować na układach… no właśnie, jak myślicie - na czyich?

Śpieszę z wyjaśnieniem - karty graficzne od ASRock będą w całości bazować na układach “Czerownych” - AMD Radeon RX. Jak mówi sam dyrektor generalny ASRock - “Cieszymy się i jesteśmy dumni mogąc współpracować z AMD, który jest naszym silnym i solidnym partnerem…”.

ASRock to nowy gracz na rynku kart graficznych!

Na techniczne szczegóły przyjdzie nam pewnie jeszcze poczekać, bo na razie wiemy niewiele - że karty mają być eleganckie, uniwersalne, mocne i piekielnie wydajne. Jak będzie w praktyce przekonamy się, mam nadzieję, już niedługo, ja jednak zachowałbym dużą dozę spokoju względem nowości ASRock.

Nowe karty mają być mocne, wydajne i eleganckie.

Cytując Scotta Herkelmana, wiceprezesa Radeon Technologies Group:

Nowa seria ASRock Phantom Gaming, która bazuje na wydajnych układach graficznych Radeon RX serii 500, zapewni graczom najlepsze funkcje typowe dla produktów Radeon. Wśród nich jest technologia FreeSync, która zapewnia płynną rozgrywkę i pakiet sterownika Radeon Software Adrenalin Edition pozwalający transmitować na żywo, udostępniać i nagrywać rozgrywkę czy korzystać z mobilnych urządzeń do obsługi sprzętu. Produkty te skorzystają też na znakomitej optymalizacji architektury pod kątem trybów DirectX 12 i Vulkan.

ASRock bazuje na układach AMD.

Na ten moment dochodzą do nas informacje o możliwym pojawieniu się modeli Phantom Gaming X Radeon RX 580 8G, Radeon RX 570 8G, Phantom Gaming Radeon RX 560 4G/2G i Radeon RX 550 4G/2G. Nieznana jest jednak data premiery i cena - pozostają one tajemnicą.

Źródło: ASRock

blog comments powered by Disqus
Nowy gracz na scenie kart graficznych - czy będzie przełom?