PODPOWIEDZI:

Urządzenia Apple z ekranem microLED!

Urządzenia Apple z ekranem microLED!

Na rynku pojawią się nowe urządzenia Apple, które zostaną wyposażona w najświeższą technologię, której jeszcze nie było! Czy dzięki temu, produkty giganta z Cupertino stanieją, czy może wręcz odwrotnie? Tego dowiecie się w tym materiale!

Zawsze cieszy nas moment, w którym najnowsza technologia zostaje zaimplementowana w równie świeżym urządzeniu. Czujemy, że technologia idzie coraz bardziej naprzód, a dzięki temu obcowanie z nią staje się jeszcze bardziej imersyjne. Czy tak będzie w przypadku nowych matryc, które najpewniej zostaną umieszczone w kolejnej gamie urządzeń od Apple?

microLED

Wg najnowszych doniesień, których źródłem są azjatyckie portale, gigant z Cupertino właśnie nawiązał nić współpracy z firmą Taiwan Semiconductor Manufacturing Company. Swoista kooperacja obydwu firm ma na celu, stworzyć matryce typu microLED do urządzeń pokroju Apple Watch. Jeśli wierzyć doniesieniom, Apple ma w swych planach produkcję urządzeń typu AR, które także zostaną wyposażone te ekrany. Czy czeka nas mała rewolucja?

Apple Watch

Masz Chęć Na Zakup Nowego Smartwatcha Apple? Tutaj Znajdziesz Najlepszą Ofertę>>>

Jaki jest cel wykorzystania technologii microLED? Otóż, matryce wytworzone w tej technologii cechują się dużym kontrastem, responswynością oraz dużą efektywnością pod względem wykorzystania energii. Mówiąc krótko, ma to być konkurencja dla ekranów typu OLED. Jakie są minusy? Koszt wytworzenia pojedynczego panelu jest wyższy o 400-600%, w porównaniu do technologii OLED. Czyli będzie drożej?

Apple AR

Tego nie można potwierdzić, ale też i nie da się zaprzeczyć. Co więcej, wspomniana tajwańska firma ma również wyprodukować matryce większe niż te, które możemy dostrzec w MacBookach! Czeka nas rewolucja? Nic nie jest obecnie pewne, ale wszystkiego dowiemy się niebawem, gdyż do masowej produkcji trafić mają pierwsze urządzenia jeszcze w połowie tego roku... ostatecznie w przyszłym roku. Brzmi zachęcająco? Co myślicie o technologii microLED? Czy warto wykorzystać tego typu rozwiązanie? Podzielcie się swoimi odczuciami w sekcji komentarzy, która tradycyjnie czeka na Was!

blog comments powered by Disqus
Urządzenia Apple z ekranem microLED!