PODPOWIEDZI:

Uaktualnienie oprogramowania iOS 4.2

Uaktualnienie oprogramowania iOS 4.2

Bezpłatne uaktualnienie oprogramowania iOS 4.2 zawiera szereg zupełnie nowych funkcji dla telefonu iPhone, iPada oraz iPoda touch. Aby pobrać uaktualnienie, wystarczy podłączyć urządzenie do komputera. To proste i nic nie kosztuje.

Co nowego?

iOS 4.2 wzbogaca możliwości iPada o wielozadaniowość — znaną już z urządzeń iPhone oraz iPod touch. Zwiększenie wydajności pracy i zabawy. Wszystko odbywać się będzie płynnie i efektywnie — bez niepotrzebnego obciążania baterii i pogarszania wydajności aplikacji działającej na pierwszym planie.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są foldery na iPadzie. Można przeciągać apki do folderów, aby uporządkować ekrany początkowe i ułatwić sobie szybki dostęp do ulubionych aplikacji.

Funkcje Air

AirPrint umożliwia łatwe drukowanie wiadomości e-mail, zdjęć, stron WWW i dokumentów prosto z telefonu iPhone, iPada lub iPoda touch. Droga z ekranu na papier jest banalnie prosta. Nie trzeba pobierać oprogramowania, instalować sterowników ani podłączać kabli.

AirPlay umożliwia bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie multimediów cyfrowych z telefonu iPhone, iPada lub iPoda touch do głośników obsługujących technologię AirPlay.

Nie możesz znaleźć swojego telefonu czy odtwarzacza? - funkcje MobileMe pomagające odnaleźć zgubione urządzenie i zabezpieczyć zapisane w nim dane (dostępne bezpłatnie na dowolnym telefonie iPhone 4, iPadzie lub iPodzie touch czwartej generacji z oprogramowaniem iOS 4.2.3). Po skonfigurowaniu usługi będzie można zlokalizować zaginione urządzenie na mapie, wyświetlić wiadomość na ekranie urządzenia, zdalnie ustawić blokadę hasłem i zainicjować wymazywanie danych z urządzenia. Dodatkowo będzie można odtworzyć wszystkie dane z ostatniej kopii zapasowej.

Inne funkcje iOS 4.2

Game Center - Pozwala włączyć się aktywnie w społeczność graczy. Zawieraj nowe znajomości lub skorzystaj z automatycznego dobierania przeciwników w grach multiplayer. Śledź osiągnięcia i porównuj punktacje.

Lepszy e-mail - Przeglądanie wiadomości ze wszystkich kont we wspólnej skrzynce odbiorczej, organizowanie wiadomości w wątki, otwieranie załączników w programach zewnętrznych. Wygodniejsze zarządzanie pocztą.

Przeglądarka Safari umożliwi wyszukiwanie tekstu i wyróżnianie konkretnych słów lub wyrażeń — nawet na najdłuższych stronach WWW.

Możliwość użycia różnych czcionek w notatkach - Marker Felt, Helvetica i Chalkboard.

Odpowiadanie na zaproszenia od znajomych, korzystając z usług kalendarzowych, takich jak Yahoo!, Google i Microsoft Exchange — wprost z wbudowanej aplikacji Kalendarz.

Udoskonalona klawiatura i słownik - iOS 4.2 obsługuje ponad 50 języków i dialektów, a na iPadzie oferuje ponad 30 nowych klawiatur i słowników w różnych językach.

Udoskonalone ułatwienia dostępu - Klawiatura bezprzewodowa steruje funkcją VoiceOver. Tekst pisany alfabetem Braille'a pojawia się na ponad 30 odświeżalnych ekranach braille'owskich z interfejsem Bluetooth, w ponad 25 językach.

Przedsiębiorstwa mają teraz do dyspozycji wzmocnione zabezpieczenia, nowe funkcje zarządzania urządzeniami i udoskonalone mechanizmy integracji z systemami korporacyjnymi.

Dźwiękowa identyfikacja nadawcy SMS-a - Nie musisz spoglądać na ekran, aby dowiedzieć się, kto przysłał SMS-a. Masz do wyboru 17 nowych alertów, a osobom ze swojej listy kontaktów możesz przypisywać własne tony (Tylko w telefonie iPhone)

blog comments powered by Disqus
Uaktualnienie oprogramowania iOS 4.2